صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/10/02
0.0 (0)

ابراهیمی جلسه امروز کمیسیون کشاورزی را تشریح کرد؛

تلاش برای حمایت از مرکز اصلاح نژاد مرغ لاین در سال آینده

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، از تلاش نمایندگان کمیسیون متبوعش برای حمایت از مرکز اصلاح نژاد مرغ لاین به عنوان زیرساخت‌های مرکز طیور در قانون بودجه سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز کمیسیون کشاورزی از ادامه بررسی بندهای مرتبط با این کمیسیون در لایحه بودجه سال 99 خبر داد و گفت: امروز با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بندهای مرتبط با محیط زیست در لایحه بودجه جمع‌بندی شد، همچنین از آنجا که تامین و حمایت نهادهای بخش کشاورزی از دغدغه‌های نمایندگان است، تلاش شد مرکز اصلاح نژاد مرغ لاین (لاین: جمعیت خالص از حیوانات خاص) به عنوان زیرساخت‌های مرکز طیور حمایت و تقویت شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی افزود: محدودیت درآمدی سال آینده اجازه نمی‌دهد نمایندگان پروژه‌های بسیاری را پیشنهاد دهند در حالی که بخش کشاورزی می‌تواند یکی از راه‌های مقاومت در مقابل تحریم‌ها باشد.

به گزارش پارلیران؛ به یک جمعیت خالص از حیوانات خاص، اعم از دام و طیور که متعلق به یک نژاد مشخص با ویژگی‌های ژنتیکی کاملا مشخص بوده و قادر به تولید حیواناتی مشابه خود است، "لاین" گفته می‌شود. در اهمیت لاین همین بس که درکل دنیا تعداد کشورهای صاحب تکنولوژی لاین کمتر از تعداد انگشتان دست بوده و کشورهای آمریکا، انگلیس، هلند، آلمان، فرانسه و ایران درزمره دارندگان این توانایی و علم و فناوری موسوم به لاین هستند.

نظرات کاربران

Parameter:450658!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین