صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

479632 1399/12/12 17:19:00
0.0 (0)

تفاهم‌نامه همکاری کمیسیون کشاورزی و پردیس کشاورزی دانشگاه تهران امضاء شد

تفاهم‌نامه همکاری بین کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران امضاء شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، ظهر امروز ( سه شنبه 12 اسفندماه) با حضور رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، تفاهم نامه همکاری بین کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران امضاء شد.

بر اساس این گزارش سید جواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در این نشست، گفت: از ابتدای فعالیت کمیسیون در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تشکیل کمیته تخصصی آموزش، تحقیقات و فناوری مدنظر قرار گرفت تا بتوانیم از ظرفیت تمامی مجموعه‌های کشور در راستای تحقیقات و پژوهش استفاده کنیم.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چهار عضو هیات علمی در کمیسیون کشاورزی حضور دارند، ادامه داد: با امضاء تفاهم نامه بین کمیسیون کشاورزی و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران می‌توانیم از این مجموعه به عنوان نزدیک‌ترین و عمیق‌ترین دانشکده استفاده کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با امضاء تفاهم‌نامه مذکور میزهای تخصصی تشکیل و نظرات خود را به کمیسیون کشاورزی ارائه می‌کنند، عنوان کرد: با مسئولین کنگره روسای دانشکده‌های کشاورزی کشور نشست‌هایی داشته‌ایم تا در حوزه‌های کلان مانند امنیت غذایی و تحول کشاورزی قوانین لازم تدوین شود.

گفتنی است سیدحسین گلدانساز رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در این نشست گفت: آغاز و امضاء این تفاهم نامه حسن سلیقه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بوده است تا از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها استفاده کند.

رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، افزود: مسئولیت و محوریت تفاهم‌نامه بین پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و کمیسیون کشاورزی مجلس با پردیس است و تلاش می‌کنیم تا از سایر اساتید دانشگاه‌ها نیز استفاده کنیم.

محمد جواد عسکری در نشست امضاء تفاهم‌نامه بین پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و کمیسیون کشاورزی، گفت: 6 هزار عضو هیات علمی و 3 هزار محقق در کشور وجود دارد استفاده ازاین ظرفیت می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در کشور داشته باشد.

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اتصال مجموعه‌های تحقیقاتی کشور با مجلس تاثیرات بسیار خوبی دارد، عنوان کرد: امیدواریم برای آینده کشور در تولید و علم گام‌های خوبی برداشته شود، بر اساس سند چشم انداز باید علم تولید و تکنولوژی صادر کنیم.

ذبیح‌الله اعظمی رئیس کمیته آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، گفت: پردیس کشاورزی حدود 100 سال سابقه دارد و دانشگاه‌ مادر است به همین دلیل تصمیم گرفته شد تفاهم نامه‌ای مجزا با این دانشکده امضاء شود. مقرر شد نشستی با روسای دانشکده‌های کشاورزی کشور برگزار شود  زیرا هکدام از آنها نیز ظرفیت خاص خود را دارند.

نظرات کاربران

Parameter:479632!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون