صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/04/24
0.0 (0)

ذوالقدر با اشاره به جلسه کارگروه دیپلماسی کمیسیون فرهنگی مجلس:

تفاهمنامه‌های بین‌المللی زیاد و بدون نتیجه باید مدیریت شود

عضو کارگروه دیپلماسی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است تفاهمنامه‌های زیاد و بدون نتیجه در دیدارهای بین‌المللی باید مدیریت شود.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتدر تشریح نشست کارگروه دیپلماسی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: این جلسه با حضور اعضای کارگروه ( طیبه سیاوشی شاه عنایتی، مهدی شیخ و سیده فاطمه ذوالقدر ) برگزار شد و نمایندگانی از وزارت خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آن حضور داشتند تا نظرات خود را در خصوص انجام معاهدات، تفاهم‌نامه‌ها، قراردادها و خواهرخواندگی‌ها مطرح کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: گلایه شد که تفاهمنامه‌های زیاد نوشته می‌شود ولی به آن عمل نمی‌شود و با توجه به اینکه هر بازدید به تفاهمنامه‌ منجر می‌شود، تعداد آنها زیاد و غیرشفاف است که باید مدیریت شود.

وی ادامه داد: مقرر شد این مسائل در جلسه بعدی بررسی شود و نحوه هماهنگی و همراهی میان وزارت خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صورت گیرد تا از کارهای موازی در این حوزه اجتناب شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر هم‌افزایی دستگاه‌ها در این خصوص در حوزه فرهنگ گفت: بررسی دلایل عدم هماهنگی در مبادلات فرهنگی، پیگیری سیاست جمهوری اسلامی ایران در کشور میزبان، حمایت از فعالیت سایر دستگاه‌ها در خارج از کشور بدون تداخل عملکرد، مشخص شدن حوزه عملکرد دستگاه‌ها و بنیادهای فرهنگی در خارج از کشور، قراردادهای چندچانبه و یادداشت‌های تفاهم از دیگر مباحث مورد اشاره در این جلسه بود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:420582!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون