صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
451774 1398/10/23
0.0 (0)

در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی صورت گرفت:

تعیین تکلیف 6 طرح تحقیق و تفحص

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ۶ طرح تحقیق و تفحص را تعیین تکلیف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (دوشنبه 23 دی ماه) کمیسیون اقتصادی برگزار و 6 طرح تحقیق و تفحص در این کمیسیون تعیین تکلیف شد که این طرح‌ها ازسوی محمدرضا پورابراهیمی، سید کاظم دلخوش، علیرضا محجوب و نادر قاضی پور مطرح شده‌اند.

همچنین طرح تحقیق و تفحص از "موسسه آتیه صبا"، "هواپیمایی آسمان" و چند طرح دیگر در جلسه امروز مطرح و به تصویب رسیدند و هیات رئیسه تحقیق و تفحص از "بانک شهر" مشخص شدند.

لازم به ذکر است؛ از آنجا که حدود 40 طرح تحقیق و تفحص نیز در کمیسیون مطرح شده است هفته گذشته با نمایندگان درخواست کننده تحقیق و تفحص مکاتبه کردم که اگر بر درخواست خود مصر هستند امروز در کمیسیون اقتصادی حضور یافته و درخواست خود را اعلام کنند و عدم حضور آن‌ها به معنای انصراف از درخواست تحقیق و تفحص است.

براساس این گزارش؛ حدود 15 نفر خواهان پیگیری درخواست تحقیق و تفحص خود شدند و افرادی که پاسخی به مکاتبه ندادند به معنای انصراف آن‌ها است که اسامی منصرف‌شدگان به هیات رئیسه ارسال می شود.

همچنین کمیسیون اقتصادی از اول تیرماه برخی از طرح‌ها و لوایح مانند "لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده"، "طرح اصلاح جامع نظام بانکی" و "لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز" و "لایحه سامانه مودیان مالیاتی" را در اولویت قرار داد که بررسی اکثرشان رو به اتمام است.

براساس این گزارش؛ " لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده در دستور کار صحن مجلس قرار گرفته است، همچنین بررسی "لایحه سامانه مودیان مالیاتی" برای اجرا به دولت ابلاغ شده است و "اصلاح طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی" در صحن علنی تصویب و در حال رفت و آمد میان کمیسیون اقتصادی و شورای نگهبان است و "طرح اصلاح جامع نظام بانکی" نیز هفته آینده به صحن ارجاع می‌شود.

به گزارش پارلیران؛ همچنین از ابتدای تیرماه تاکنون حدود 40 الی 50 سوال از وزراء در کمیسیون مطرح شده است که نزدیک 20 سوال مربوط به وزیر اقتصاد و مابقی به وزرای صمت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور خارجه و غیره می‌شود و سوالات باقی مانده هفته آینده مطرح و تعیین تکلیف خواهند شد.

نظرات کاربران

Parameter:451774!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین