صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
450825 1398/09/25
0.0 (0)

در نشست امروز کمیسیون بودجه صورت گرفت:

تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۹

کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (دوشنبه 25 آذرماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان وی برگزار و در این نشست کلیات لایحه بودجه سال 99 تصویب شد.

در این نشست براساس آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نمایندگان نقطه نظرات خود را درباره کلیات لایحه بودجه سال 99 مطرح کردند.

براساس این گزارش؛ بودجه سال 99 با بودجه سنوات گذشته تفاوت هایی دارد؛ فروش یک میلیون بشکه نفت در سال آتی پیش بینی شده است و از آن جایی که باید برای به دست آوردن این منابع جوانب احتیاط رعایت شود قیمت هر بشکه نفت 50 دلار در نظر گرفته شده است.

همچنین برای تامین کالاهای اساسی ارز 4200 تومانی اختصاص داده شده و نرخ ارز نیمایی 8500 تومان است.

گفتنی است؛ درآمدهای مالیاتی در سال 99 حدود 195 هزار میلیارد تومان برآورد شده همچنین فروش 80 هزار میلیارد تومان اوراق در لایحه بودجه سال 99 پیش بینی شده است که بخشی از منابع مورد نیاز برای بودجه عمومی کشور از این طریق تامین می شود، البته انتشار این اوراق مغایر با برنامه ششم توسعه بوده بنابراین نیازمند دو سوم رأی نمایندگان است.

همچنین منابع بودجه عمومی پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 99 حدود 484 هزار میلیارد تومان بوده که مصارف آن نیز به همین میزان برآورد شده است.

گفتنی است؛ افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 حدود 15 درصد پیش بینی شده است، اما از آنجائیکه افزایش حقوق در سال آتی متناسب با نرخ تورم نیست، نمایندگان نقطه نظراتی در این زمینه مطرح کردند تا اقشار کم درآمد مانند بازنشستگان مورد توجه قرار گیرند.

همچنین مقرر شده است منابع حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی صرف پروژه های عمرانی شده و نفت به عنوان کالای سرمایه ای برای ایجاد زیرساخت برای نسل های آینده باشد.

به گزارش پارلیران؛ از فردا کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات به بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 99 می پردازد تا گزارش ان هرچه سریع تر به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 تقدیم شود.

نظرات کاربران

Parameter:450825!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین