صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

عباسی:

تصویب لایحه تجارت سرمایه گذاران را از بلاتکلیفی نجات می‌دهد

سخنگوی هیات رئیسه مجلس معتقد است تصویب لایحه تجارت شرایط فعلی کسب و کار را قانونمند کرده و سرمایه گذاران را از بلاتکلیفی نجات می‌دهد.

اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بررسی لایحه اصلاح قانون تجارت در مجلس، گفت: اگرچه این لایحه نواقصی دارد اما با توجه به تغییرات بسیار فضای کسب و کار و فرآیندهای تجارتی در سال‌های اخیر تصویب آن از الزامات است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: تصویب لایحه تجارت شرایط فعلی کسب و کار را قانونمند کرده و سرمایه گذاران را از بلاتکلیفی نجات می‌دهد از سوی دیگر زمینه قانون‌گریزی و برداشت‌های متفاوت از قانون را از بین می‌برد.

تصویب لایحه تجارت بهتر از نبود آن است، چراکه مدت‌ زیادی از زمان قانون تجارت می‌گذرد در نتیجه سرمایه‌گذاران در برخی امور تجاری با سردرگمی مواجه می‌شوند

تصویب لایحه تجارت برداشت سلیقه‌ای از قانون تجارت را کاهش می‌دهد

وی با بیان اینکه با تصویب لایحه تجارت برداشت سلیقه‌ای از قانون تجارت کاهش پیدا می‌کند، اظهار کرد: تصویب این لایحه بهتر از نبود آن است، چراکه مدت‌ زیادی از زمان قانون تجارت می‌گذرد در نتیجه سرمایه‌گذاران در برخی امور تجاری با سردرگمی مواجه می‌شوند، در واقع مصداق بسیاری از امور تجاری فعلی در قانون قبلی نیامده است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس اضافه کرد: پس از تصویب لایحه تجارت، فرصتی مناسب ایجاد می‌شود تا کمیسیون‌های اقتصادی، صنایع و معادن مجلس و... با بررسی بیشتر طرح کارشناسانه‌ای را برای ساماندهی فرآیندهای تجاری و تسهیل روند مبادلات تدوین کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصویب لایحه تجارت همانند مُسکنی برای امور تجاری کشور است، اضافه کرد: در حال حاضر فرآیندهای تجاری به ساماندهی نیاز دارد که با لایحه تجارت این امر محقق می‌شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه در شرایط فعلی اینترنت به عنوان ابزاری برای کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرد به روز شدن قانون تجارت به منظور رفع نیاز سرمایه‌گذاران یکی از الزامات است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429125!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین