صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

464288 1399/07/27 18:13:00
0.0 (0)

در نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس صورت گرفت؛

تصویب لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی

کمیسیون اقتصادی مجلس، لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (یکشنبه 27 مهرماه) کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار و "لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق و ارز" بررسی شد.

 براساس این گزارش، لایحه مذکور در مجلس قبلی تصویب و در شورای نگهبان در حال بررسی بوده است چراکه شواری نگهبان معتقد است؛ مجلس اساسا باید لایحه را با لحاظ نظر قوه قضاییه به شورا ارسال می‌کرد به همین دلیل رئیس قوه‌قضاییه موارد مدنظر قوه در این لایحه را تایید کرد، لذا با توجه به تایید قوه‌قضاییه از این به بعد شورا وارد بحث محتوای لایحه خواهد شد. همچنین در نهایت مقرر شد؛ لایحه مجددا به شورا فرستاده شود البته این بار برای بررسی محتوا. 

در ادامه این نشست،"طرح نرخ ارز پایه حقوق ورودی" (اینکه 4 درصد با چه نرخ ارزی محاسبه شود) نیز مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت مصوب شد؛ نرخ ارز غیرترجیحی برای تمامی کالاها در نظر گرفته شود، البته حقوق ورودی و تعرفه به نحوی کالاهای اساسی، مواد اولیه، خط تولید، قطعات و... تغییر کند که نرخ ارز موثر آن در بازار برای مردم تغییری نداشته باشد.

به گزارش پارلیران، "لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی" نیز در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و با حضور نماینده‌ای از شورای نگبهان به تصویب رسید لذا به منظور تصویب نهایی به صحن ارسال خواهد شد.

نظرات کاربران

Parameter:464288!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون