صفحه اصلی » قانون گذاری » دستورجلسات صحن » روزانه مجلس
1398/08/13
0.0 (0)

جلسه علنی دوشنبه 13 آبان؛

تصویب طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی با طنین شعار مرگ بر آمریکا

کلیات طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی و دانشگاه‌ها با طنین شعار مرگ بر آمریکا همزمان با 13آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی تصویب شد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه، 13 آبان ماه) به ریاست مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و 16 دقیقه و با حضور 209 نفر از نمایندگان آغاز شد و پزشکیان در نطقی با اشاره به فرا رسیدن روز 13 آبان تاکید کرد که آمریکایی ها که قصد قلدری دارند، خیال خام است که تصور کنند که ایران و آزادگان مملکت ما در برابر آنها کوتاه می آیند که پس از نطق نایب رئیس اول مجلس، نمایندگان شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند.

نمایندگان در این نشست، طرح استفساریه "آیا جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مشمول حکم بند (2) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی مصوب 27 بهمن 1380 می‌شود که در پاسخ آن آمده است: بلی، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مشمول حکم بند (2) ماده (2) قانون مذکور می‌باشد."، را در دستورکار داشتند که نمایندگان با این استفساریه موافقت کردند .

گفتنی است در ماده 2 قانون مالیات‌های مستقیم آمده اشخاص زیر مشمول پرداخت مالیات‌های موضوع این قانون نیستند:

1- وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی؛

2- دستگاه هایی که بودجه آنها به وسیله دولت تأمین می‌شود.

3- شهرداری‌‌ها و دهیاری‌ها.

همچنین نمایندگان مجلس در نشست امروز با کلیات طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی و دانشگاه‌ها ضمن شعار "مرگ بر آمریکا" موافقت کردند.

در جلسه علنی امروز بهرام پارسایی به قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 در خصوص بررسی علل و مصادیق تخلفات در حوزه اراضی و املاک از قبیل تغییر کاربری، تملک اراضی دولتی، ساخت و ساز غیرمجاز، تصرف و ... بر مبنای پرونده‌های مطروحه در کمیسیون پرداخت و اطاله دادرسی و عدم برخورد قاطع با متخلفان را از دلایل فراگیری زمین‌خواری عنوان کرد.

در ادامه  علی اصغر یوسف نژاد اسامی مهمانان جلسه علنی امروز که دانش آموزان آموزشگاه پسرانه گویا از منطقه 7 تهران بودند را قرائت و طرح اعمال سه جانبه گرایی در ارکان عالی سازمان تامین اجتماعی، طرح ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات اشخاص از صداوسیما و دیگر رسانه ها، طرح تشکیل استان مازندران غربی به مرکزی شهر نمک آبرود، طرح تشکیل و اداره مناطق آزاد زیارتی و سیاحتی و لایحه موافقت نامه حمل و نقل بین المللی جاده ای مسافر و کالا بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس را اعلام وصول کرد.

پس از اعلام وصول مجلس وارد استماع نطق میان دستور نمایندگان شد که حسین رضازاده نماینده کازرون، شهاب نادری نماینده پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر، صدیف بدری نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین، غلامرضا کاتب نماینده گرمسار و آرادان و ابوالفضل حسن بیکی نماینده دامغان از ناطقان میان دستور امروز بودند.

به گزارش پارلیران؛ مسعود پزشکیان زنگ پایان نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی را راس ساعت 10 و 25 دقیقه به صدا درآورد و گفت: به دلیل شرکت نمایندگان در مراسم روز 13 آبان، جلسه علنی امروز مجلس زودتر از روزهای دیگر پایان یافت.

نظرات کاربران

Parameter:436633!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین