صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/19
0.0 (0)

اینستاملت گزارش می دهد

تصویب آیین‌نامه اجرایی استخدام معلمان حق‌ التدریس و آموزشیاران | تصویب منطقه آزاد سرخس | چهلمین سالگرد درگذشت آیت الله طالقانی

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

قاسم احمدی لاشکی از تصویب آیین‌نامه اجرایی استخدام معلمان #حق‌_التدریس و #آموزشیاران در هیئت وزیران خبر داده است . وی همچنین مطلبی در عزای عاشورای حسینی منتشرکرده است.

اسدالله عباسی  در جمع عزاداران حسینی حاضر شده است

سیده حمیده زر آبادی  بخشی از زیارت عاشورا و کلیپی در عزای حسینی به اشتراک گذاشته است.

علی ابراهیمی  نیز کلیپی درباره واقعه عاشورا را به اشتراک گذاشته است

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی  عکسی از توئیت خود  درباره موضوع شفافیت آراء نمایندگان که در اظهارات اخیر حجت الاسلام پناهیان به آن اشاره شد ، به اشتراک گذاشته است. این اظهارات و ادبیان این سخنران با انتقاد جمعی از نمایندگان مجلس مواجه شد که می توانید جزئیات این آن را در خبرگزاری خانه ملت اینجا بخوانید.

سید احسان قاضی زاده هاشمی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است:

آرزوی ۲۳ ساله مردم استان های #خراسان_رضوی ،جنوبی و شمالی با تصویب منطقه آزاد سرخس تحقق یافت . سابقه منطقه ویژه اقتصادی سرخس و تبدیل آن به منطقه آزاد مفصل وطولانی است. منطقه ویژه اقتصادی سرخس سال 1375 با سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی راه‌اندازی شد. رویکرد اصلی در ایجاد این منطقه جذب سرمایه‌گذاران خارجی و صادرات به کشورهای آسیای میانه بود اما ‌توفیق نیافتن این منطقه و ‌استفاده نکردن از ظرفیت کامل آن در تمام این سال‌ها باعث شد ‌ایده تبدیل آن به منطقه آزاد تجاری مطرح شود .اکنون بیش از 20سال است ‌این طرح سر زبان‌ها افتاده و بالاخره پس از گذشت سال‌ها رفت و آمد این طرح در نهادهای بالادستی ،یکشنبه گذشته برای اولین بار تصویب طرح تبدیل «منطقه ویژه اقتصادی سرخس» به «منطقه آزاد تجاری» در هیئت دولت صورت گرفت .
لایحه تبدیل منطقه آزاد سرخس‌ هفته آینده به مجلس می‌آید و مقدمات آن برای بررسی و رسیدگی در مجلس‌، کمیسیون اقتصادی و صحن علنی مجلس فراهم خواهدشد.
یادآوری می نمایم :‌‌ تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به منطقه آزادبعنوان اولین منطقه آزاد سرخس در حوزه خراسان رضوی و جنوبی و شمالی خواسته و آرزوی دیرینه مردم خراسان بزرگ بوده است که لایحه آن از دهه 70 از سوی دولت‌ها با توجه به بار مالی به مجلس ارائه نشده بود. و تلاش نمایندگان دوره های قبل هم برای تصویب منطقه آزاد نیز ثمری نداشت

 

طیبه سیاووشی  مطلب زیر را درباره واقعه عاشورا منتشر کرده است:

پس از قرن‌ها، همچنان در طلبِ نورِ آن قَمَر و تشنه‌ی مِیِ آن سقّا و سایه‌جوی عَلَمِ آن علمداری هستیم که بی دستانِ دستگیرش و در پی جرعه‌ای آب برای تشنگان، تیری بر سینه‌ی ستبرش فرود آمد و آنگاه ندا داد: ای برادر، مرا دریاب!
و همچنان در عطشِ معرفتِ آن مولا و سیدی می‌سوزیم و بر سینه می‌کوبیم و با اشک از بار گناهان خویش می‌کاهیم، که نام خود را به چیزی جز شرافت و شجاعت پیوند نزد.
تنها مرید و تنها مخلصِ حسین (ع)، ما شیعیان و مسلمانان نیستیم. حسین، مُرادِ هر آنْ مظلومی است که در پهنه‌ی عالم ندای عزت سر می‌دهد و ذلت را برنمی‌تابد؛ حسین، الگوی هر آنْ حقیقت‌جویی است که حق را به پای نفع و مصلحت ذبح نمی‌کند؛ حسین، رهبر هر آن دین‌دار و بی‌دینی است که آزادگی و انسانیت را ارج می‌نهد.
در دریای طالبانِ حسین و عاشقانِ عباس و «سبک‌روحانِ عاشقِ» آن «شهانِ آسمانی»، از مناسک و آیین‌ها چرا گوییم؟ چراکه بر نوع ارادتِ هرکس به سیدالشهدا خرده‌ای نیست. اما بیش و پیش از این‌ها، اوجب آن است که حسین، بازشناخته شود؛ و از راه این بازشناسی و معرفت، می‌توان از مَکْرِ ظاهرگرایان گریخت. چه‌بسا که حسین و یارانش، نه برای اقامه‌ی «آیینی بخصوص» و «کیشی انحصاری» و حتی «جنگ‌طلبی»، بلکه برای اقامه‌ی «صلح» و «اعتلای کرامت» و «حقِ انتقاد» و «آزادی عقیده»، حزن‌آورترین رویداد تاریخی را خلق نمودند.
اِشراف به این شناخت، مستقیماً باید از خطبه‌های حسین (ع) استخراج شود نه از خطابه‌ها و نوحه‌سرایی‌هایی که بعضاً آمیخته و آلوده به منافع است، یا تاریخ‌نگاری‌هایی که در پس آن، حیلتی نهفته. آنگاه که فرمودند: «ای‌ها الناس! اذا کرهتمونی فدعونی، انصرف عنکم الی مأمن من ارض: اگر هم‌اکنون از آمدنم ناخشنودید، بگذارید به محلی امن و آرام بروم» باید دریافت که برقراری صلح و نریختن خون، تا چه اندازه در نزد ایشان محترم شمرده می‌شده است. هموست که ناکسانِ فتنه‌انگیز را به این پرسش مواجه می‌کند: «آیا کسی از شما را کشته‌ام که در مقابل خون او می‌خواهید مرا بکشید؟ آیا مال کسی را حیف و میل کرده‌ام؟ یا جراحتی بر کسی وارد ساخته‌ام که می‌خواهید مجازاتم کنید؟» تا بدانیم که «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا.»

 

مصطفی کواکبیان  ویدئویی از سخنرانی خود در مراسم روز تاسوعا منتشر کرده و نوشته است : مجالس عزای سیدالشهدا (ع) باید بر شعور حسینی ما بیفزاید و هیچ کس حق ندارد آن را ابزار سوءاستفاده های جناحی قرار دهد

حمیدرضا حاجی بابایی عاشورا و تاسوعای حسینی را تسلیت گفته است.

پروانه سلحشوری عکس زیر را از مراسم چهلمین سالگرد درگذشت آیت الله سید محمود طالقانی(ره) به اشتراک گذاشته است

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429259!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین