صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

در گفت‌وگو با رحیمی جهان‌آبادی صورت گرفت؛

تشریح دستاوردهای سفر هیأت پارلمانی کشورمان به بغداد

یک عضو هیأت پارلمانی اعزامی به بغداد دستاوردهای سفر این هیأت را تشریح کرد.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح دستاوردهای سفر اخیر هیأت پارلمانی کشورمان به بغداد عراق گفت: اجلاس کمیته مالی بین المجالس آسیایی در بغداد برگزار شد و اعضای اعزامی مجلس شامل اینجانب و خانم ها سیده فاطمه ذوالقدر و هاجر چنارانی طبق برنامه معین به این اجلاس رفته و پیشنهادات خود را درباره بودجه دبیرخانه مطرح کردیم.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در این اجلاس دیدگاه کشورهای مختلف درباره نحوه تأمین بودجه دبیرخانه بین المجالس آسیایی بررسی شد، اظهار داشت: برخی اعضا بر این نظر بودند که حق عضویت کشورها برابر باشد و برخی دیگر نظر داشتند طبق تولید ناخالص داخلی کشورها باید این رقم تعیین شود.

هیات پارلمانی ایران در عراق

وی افزود: در نهایت مقرر شد به جز کشور فلسطین که در شرایط اشغال به سر می برد، سایر اعضا سالیانه 20 هزار دلار به دبیرخانه پرداخت کنند.

رحیمی جهان آبادی در ادامه به دیدارهای هیأت پارلمانی کشورمان در حاشیه این اجلاس در بغداد اشاره و بیان کرد: هیأت پارلمانی دیداری با رئیس مجلس عراق داشت که طی آن بر اشتراک دو کشور در شرایط کنونی منطقه تأکید شد و درباره اهمیت روابط ایران و عراق و همکاری بیشتر اقتصادی، سیاسی و امنیتی نکاتی را مطرح کردیم.

این عضو هیأت پارلمانی اعزامی به بغداد در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در دیدار با رئیس مجلس عراق درباره پیشینه روابط و همکاری دو کشور در حوزه مبارزه با تروریسم و داعش در منطقه صحبت کرده و انتظارات همکاری خود را بیان کردیم چرا که امنیت، فرهنگ و شرایط جغرافیایی سرنوشت ایران و عراق را به هم گره زده است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429031!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین