صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/20
0.0 (0)

ابراهیمی در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی مجلس:

تراز تجاری منفی ایران در تجارت با اوراسیا / صادرات به اوراسیا نصف واردات است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: : تراز تجاری ما با کشورهای اتحادیه اوراسیا نشان می‌دهد که بیشتر وارد کننده هستیم تا صادر کننده درحالی که ظرفیت صادرات محصولات پروتئینی، گوشتی و کشاورزی به این کشورها فراهم است.

علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز ( دوشنبه 20 آبان ماه) کمیسیون کشاورزی، گفت: در نشست امروز مسئولانی از وزارت جهاد کشاورزی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران حضور داشتند که بهره‌گیری از قانون موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا و کشورهای عضو برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی و فرآورده‌های غذایی بررسی شد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گزارش‌های ارائه شده در خصوص اقداماتی دولت و تشکل‌ها در زمینه تجارت با کشورهای اوراسیا حاکی از این بود که ظرفیت خوب صادراتی وجود دارد، ادامه داد: با توجه به اینکه بین کشورهای اتحادیه اورآسیا تعرفه کمرگی وجود ندارد صادرات و تبادل کالا با هرکدام از آنها به منزله مبادله با تمامی این کشورها است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه میزان صادرات ما به کشورهای اورآسیا در مقابل واردات از آنها نصف است، عنوان کرد: تراز تجاری ما با کشورهای اتحادیه اوراسیا نشان می‌دهد که بیشتر وارد کننده هستیم تا صادر کننده درحالی که ظرفیت صادرات محصولات پروتئینی، گوشتی و کشاورزی به این کشورها فراهم است.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌های انجام شده در زمینه مبادله تجاری با کشورهای اوراسیا خوب بوده اما جای کار فراوانی وجود دارد، گفت: با توجه به تفاوت اقلیم ایران با کشورهای اوراسیا ظرفیت صادرات محصولات بسیار زیادی را داریم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دستور کار دیگر کمیسیون بررسی سوال برخی نمایندگان از وزیر جهاد کشاورزی بود که به علت سفر وزیر لغو شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437709!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون