صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/22
0.0 (0)

جاسمی مطرح کرد

تدوین گزارش جامع کمیسیون امنیت از روند کاهش تعهدات برجامی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تدوین گزارش جامع این کمیسیون از روند کاهش تعهدات هسته‌ای پس از بازدید از تأسیاست هسته‌ای کشور خبر داد و گفت: این گزارش پس از نهایی شدن، تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان خواهد شد.

سیدقاسم جاسمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازدیدهای منظم و مکرر اعضای این کمیسیون از تأسیسات هسته‌ای در نطنز، فردو و UCF اصفهان و نیز آب سنگین اراک، گفت: بازدید از تأسیسات هسته‌ای در برنامه کاری و مستمر کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار دارد و با توجه به کاهش تعهدات برجامی ایران، این بازدیدها بیشتر نیز خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای کاهش تعهدات برجامی، اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی مجلس به طور قطع اقدامات دستگاه‌های مربوطه برای کاهش سطح تعهدات برجامی را رصد کرده و گزارش آن را به نمایندگان مجلس ارائه می‌دهد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس تصریح کرد: قرار است در بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از آب سنگین اراک، میزان تعهدات ایران در برجام و نیز کاهش تعهدات برجامی ایران مرتبط با این مجموعه را بررسی کرده و گزارشی از آن را به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه کنیم.

جاسمی همچنین از تدوین گزارش جامع کمیسیون امنیت ملی مجلس از روند کاهش تعهدات هسته‌ای ایران خبر داد و اظهار داشت: پس از اینکه بازدیدهای دوره‌ای اعضای این کمیسیون از تأسیسات هسته‌ای کشور، با توجه به روند کاهشی تعهدات هسته‌ای، انجام شود، گزارش جامعی از چگونگی عمل به این تعهدات و روند کاهشی آن تهیه و تدوین کرده و تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس خواهیم کرد.

قطعا مسئولان دستگاه دیپلماسی  به دنبال تأمین منافع ملی مردم ایران هستند

نماینده مردمکرمانشاه در مجلس اضافه کرد: به طور قطع مسئولان دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی کشور به دنبال تأمین منافع ملی مردم ایران هستند و هرگونه کاهش تعهدات برجامی نیز در این راستا و با نظر مقامات عالی‌رتبه نظام انجام می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: احتمالا گزارش جامع و نهایی این کمیسیون از روند کاهش تعهدات هسته‌ای ایران، ذیل برجام در یک جلسه علنی پارلمان قرائت خواهد شد که این مسئله منوط به تصمیم هیئت‌رئیسه مجلس است./

پایان پیام 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429369!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین