صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/22
0.0 (0)

محجوب:

تبعات امنیتی حضور اتباع بیگانه بدون اوراق هویتی در کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از سهولت ورود اتباع بیگانه از مرز‌های شرقی کشور، گفت: تداوم حضور اتباع بیگانه بدون اوراق هویتی خطرات و تهدیدهای جدی به همراه دارد.

علیرضا محجوب  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از سهولت ورود اتباع بیگانه به کشور از مرز‌های شرقی کشور،گفت: تعداد بی‌شماری از اتباع کشورهای همسایه بدون رعایت مقررات قانونی وارد کشور شده‌اند اما کنترل چند هزار کیلومتر مرز مشترک با کشور‌‌های افغانستان، پاکستان و عراق در مناطق صعب‌العبور کار بسیار دشواری بوده و نظارت و پایش دقیق آن نیازمند تامین نیروی انسانی و بودجه بسیار زیادی است، البته از کشور‌های شمال غربی و جنوبی کمتر شاهد ورود مهاجران به کشور هستیم.

نیروی انتظامی  مانع ورود اتباع بیگانه به کشور شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، گفت: اخیراً بودجه‌‌ای برای تامین دوربین به منظور رصد مرز‌ها در نظر گرفته شده است اما تنها در بخش‌های محدودی از مرز‌ها نصب و اجرایی شد، البته مناطق پر تردد مرز‌های کشور کاملا مشخص است، بنابراین انتظار داریم نیروی انتظامی این مناطق را شناسایی کرده و مانع ورود اتباع بیانه به کشور شود. 

وی افزود: متاسفانه عدم نظارت کافی بر ورود، خروج، اقامت و اشتغال آن دسته از اتباع بیگانه که به‌صورت غیرمجاز بخشی از بازار اشتغال را در اختیار دارند، یکی از علل بالا بودن نرخ بیکاری در کشور است اما باید به این نکته هم توجه کنیم که اکثر مشاغلی که اتباع بیگانه به خصوص افغان‌ها برعهده می‌گیرند، سخت و دشوار بوده و ایرانی‌ها تمایلی به انجام آن ندارند بر همین اساس کارفرمایان و دستگاه ها ادله می‌آورند که اگر از اتباع بیگانه استفاده نکنیم، کار‌ها  ناتمام می‌ماند، در نتیجه برخی از قوانین به دلیل مصالح این چنینی درست اجرا نمی‌شود.

زمینه انتقال اتباع بیگانه به کشور‌هایشان فراهم نیست / تبعات امنیتی حضور اتباع بیگانه بدون اوراق هویتی در کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه متاسفانه زمینه انتقال اتباع بیگانه به کشور‌هایشان هنوز فراهم نیست، خاطرنشان کرد:  تداوم حضور اتباع بیگانه بدون اوراق هویتی یک خطر جدی بوده و در بخشهای مختلف اجتماعی، سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و ... خطرات و تهدیدهایی را به دنبال دارد، در همین راستا بارها به مسئولان مربوطه تذکر داده‌ایم اما متاسفانه تاکنون هیچ توجهی به این موضوع نشده است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429410!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین