صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/22
0.0 (0)

ابراهیمی با اشاره به بررسی مصوبه حذف ربح مرکب در مجمع تشخیص مصلحت:

تایید مصوبه حذف سود مرکب به نفع اقتصاد است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، گفت:از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست داریم با صدور رای مثبت به نفع نظر نمایندگان مجلس مبنی بر حذف سود مرکب بانکی گام بردارد.

علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دریافت سود مرکب توسط بانک‌ها، گفت: متاسفانه عملکرد سیستم بانکی به سمتی حرکت کرده تا افرادی که برحسب نیاز مجبور به اخذ وام شده‌اند به سپرده گذاران در سیستم بانکی سود پرداخت کنند، معمولا حاصل تلاش افراد با ثروت کم به افراد سرمایه دار می‌رسد.

دیرکرد تسهیلات باید براساس قرارداد اولیه محاسبه شود

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانک‌ها متاسفانه از سود مجددا سود دریافت می‌کردند و فشار زیادی بر وام گیرندگان وارد می‌شد، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که بانکها به قرارداد و مبلغ اولیه که در قالب آن تسهیلات پرداخت شده برگردند و دیرکرد بر اساس مبلغ قرارداد اولیه محاسبه شود.

سود مرکب بانکی

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مصوبه مجلس در زمینه حذف محاسبه سود مرکب در راستای کاهش فشار بر وام گیرندگان و اجرای عدالت است، عنوان کرد: به دلیل احتمال کاهش نقدینگی بانک‌ها و عدم بازپرداخت وام توسط بدهکاران بانکی این مصوبه مجلس شورای اسلامی بلاتکلیف مانده است.

اخذ تسهیلات ساده زندگی مردم را مختل می‌کند

وی تصریح کرد: زندگی اقتصادی بسیاری از افراد با دریافت یک وام ساده بانکی مختل شده و امکان ادامه برای آنها وجود ندارد.

اجرای مصوبه حذف سود مرکب بار سنگینی از روی دوش وام گیرندگان برمی‌دارد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست داریم با صدور رای مثبت به نفع نظر نمایندگان مجلس مبنی بر حذف سود مرکب در سیستم بانکی، فشار بسیار زیادی از روی دوش وام گیرندگان که در شرایط کنونی اقتصادی کشور دچار مشکل شده‌اند، را بردارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438080!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون