صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
در دیدار اعضای گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران عنوان شد

تاکید دکتر لاریجانی بر توسعه روابط میان گرجستان و ایران

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار اعضای گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران، گفت: ایران و گرجستان می‌توانند از ظرفیت‌های خود برای توسعه روابط استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، هیأت پارلمانی گروه دوستی گرجستان و ایران امروز( دوشنبه، 26 آبان ماه) با دکتر علی لاریجانی  دیدار و گفت و گو کردند.

دکتر لاریجانی در این دیدار با یادآوری روابط خوب میان پارلمان‌ها و دولت‌های دو کشور، گفت: امیدواریم مذاکرات منتج به توسعه بیشتر روابط میان دو کشور شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران و گرجستان می‌توانند از ظرفیت‌های خود برای توسعه روابط میان دو کشور استفاده کنند، ادامه داد: شرکت‌های بسیار فعالی در ایران حضور دارند که می‌توانند خدمات مهندسی را در گرجستان ارائه کنند و مقررات خوبی در ایران برای فعالیت این شرکت‌ها در کشورهای همسایه وجود دارد.

روابط میان ایران و گرجستان در حال پیشرفت است

شالوا کیکناولدیزه، رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران در ادامه گفت: روابط میان ایران و گرجستان در حال پیشرفت است و پارلمان‌های دو کشور می‌توانند نقش موثری در توسعه روابط داشته باشند.

وی ادامه داد: برنامه‌هایی در دولت برای گسترش همکاری‌ها و همچنین میان سفارت‌خانه‌های دو کشور در حال انجام است و در زمینه اقتصادی و گردشگری می‌توان همکاری مناسبی را داشته باشیم.

شالوا کیکناولدیزه بر ضرورت گسترش همکاری ها در زمینه های آموزش، راه آهن و حمل و نقل و کشاورزی میان دو کشور تاکید کرد و گفت: ایران جزو اولین کشورهایی بود که پس از استقلال گرجستان ما را به رسمیت شناخت.

رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران یادآور شد: دیدارهایی میان مسئولان دو کشور در زمینه همکاری‌های حمل و نقل و راه آهن انجام شده و امیدواریم به نتیجه مثبت برسد؛ گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران آمادگی لازم برای رفع مشکلات موجود بر سر راه همکاری‌های میان دو کشور را دارند و با همکاری‌ها می‌توان روابط را توسعه داد.

نظرات کاربران

Parameter:438443!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون