صفحه اصلی » بین الملل » بین الملل
439275 1398/09/09
0.0 (0)

تاکید بر مواضع مشترک دو کشور در مجامع بین المللی

سفیر اکوادور در تهران با دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل امور بین الملل دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، الخاندرو اورتگا آلمیدا سفیر جمهوری اکوادور در تهران امروز (چهارشنبه 6 آبان) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

 امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به بر مناسبات خوب و دوستانه فیمابین گفت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری با اکوادور اهمیت قائل است ظرفیت‌های همکاری بین دو کشور در زمینه های مختلف وجود دارد و پارلمان از تعمیق و تقویت روابط دوجانبه استقبال می‌نماید.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل بین الملل شرایط در خاورمیانه و آمریکای لاتین را حساس و تا حدودی شبیه به هم خواند و با اشاره به اقدامات مداخله جویانه آمریکا  افزود دو کشور می‌توانند شاهد شکل گیری فصل نوینی از همکاری ها باشند.

 امیرعبداللهیان در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران اکوادور را یکی از کشورهای دوست خود در منطقه آمریکای لاتین می داند که با وجود دوری جغرافیایی دیدگاه‌های مشترک و نزدیکی با ایران دارد.

 وی از تبادل هیئت‌های پارلمانی دو کشور در سطوح مختلف استقبال کرد.

الحاندرو اورتگا آلمیدا سفیر اکوادور در تهران ضمن اشاره به ارتباط مثبت فیمابین و دارا بودن مواضع مشترک در مجامع بین المللی بر روابط فعال دو کشور تاکید کرد.

 سفیر اکوادور ضمن حمایت از انقلاب اسلامی ایران ، ناآرامی های اخیر در کشورش (اکوادور) را که در پی افزایش قیمت بنزین رخ داد تشریح کرد و مداخلات خارجی در اکوادور را برنامه‌ریزی شده و نگران کننده خواند.

 الخاندرو اورتگا آلمیدا با اشاره به موانع موجود بر تقویت روابط پارلمانی دو کشور تاکید کرد و افزود ایران و اکوادور دیدگاه های مشابهی در زمینه احترام به استقلال و حاکمیت کشورها دارند.

نظرات کاربران

Parameter:439275!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین