صفحه اصلی » پروفایل گروه دوستی » اخبار گروه دوستی
1397/08/19
0.0 (0)

عزیزی در دیدار با رئیس کمیسیون روابط خارجی و دفاع ملی برزیل:

بسترهای مناسبی برای ارتقای روابط ایران و برزیل وجود دارد

عبدالرضا عزیزی در دیدار با رئیس کمیسیون روابط خارجی و دفاع ملی برزیل با تاکید بر لزوم ارتقای روابط دو کشور اعلام کرد: بسترهای مناسبی در این زمینه وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی؛ سناتور فرناندو کالور دی ملو رئیس جمهور اسبق و رئیس کمسیون روابط خارجی و دفاع ملی برزیل عصر شنبه ( ۱۹ آبان ۱۳۹۷) با عبدالرضا عزیزی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ برزیل دیدار و گفتگو کرد.

عبدالرضا عزیزی در ابتدای این دیدار روند رو به رشد تعاملات اقتصادی و تجاری بین ایران و برزیل را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بسترهای مناسبی در بخش های مختلف اقتصادی و تجاری میان دو کشور وجود دارد که باید از آن در راستای ارتقاء سطح همکاری ها و منافع دو ملت بهره برد.

وی در ادامه بر توسعه و گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی بویژه ارتباطات پارلمانی فیمابین تأکید کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ برزیل، تحکیم روابط و نزدیکی بیشتر دو ملت ایران و برزیل و همچنین گسترش روابط گروه های دوستی پارلمانی دو کشور را ضروری دانست و گفت: دو کشور ایران و برزیل کشورهای مهم در مناطق جغرافیایی خود هستند که زمینه های متنوع همکاری میان دو کشور می تواند به تحکیم روابط و تقویت مناسبات دو کشور کمک نماید.

 نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، روند رو به رشد تعاملات اقتصادی و فرهنگی بین ایران و برزیل را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تعاملات اقتصادی و فرهنگی خیلی خوبی بین دو کشور بر قرار است و بسترهای مناسبی برای توسعه روابط در بخش های مختلف اقتصادی، تجاری و فرهنگی وجود دارد.

وی  با اشاره به وجود زمینه های متنوع همکاری میان دو کشور اظهار داشت: دو کشور ایران و برزیل در راستای ارتقاء سطح همکاری ها و منافع دو ملت می توانند از فرصتهای موجود استفاده کنند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعاملات دیرینه دو ملت گفت: پیشینه مراودات میان جمهوری اسلامی ایران و برزیل بستر مناسبی جهت گسترش همکاری ها در سایر عرصه ها همچون توسعه روابط بین دو کشور در زمینه های فرهنگی، گردشگری و علمی فناوری و ورزش را فراهم نموده است.

فرناندو کالور دی ملو؛ رئیس کمسیون روابط خارجی و دفاع ملی برزیل نیز اظهار داشت: تقویت روابط سیاسی ایران و برزیل و همکاری بخش های خصوصی دو کشور به منظور توسعه مناسبات اقتصادی، تجاری از جمله اهدافی است که برزیل در ایران به دنبال آن است.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با توسعه روابط گروه های دوستی پارلمانی و کمیسیونهای تخصصی در مجالس دو کشور بتوانیم به تعمیق ارتباطات کمک نمائیم.

 

نظرات کاربران

Parameter:439024!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین