صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
439940 1398/09/18
0.0 (0)

در نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی صورت گرفت؛

بررسی گزارش وزرای دفاع و راه درباره تولید داخل در حوزه حمل و نقل هوایی

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گزارش وزرای دفاع و راه و شهرسازی درباره تولید داخل در حوزه حمل و نقل و صنایع هوایی، دریایی و ریلی را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست امروز (دوشنبه، 18 آذرماه) کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی با حضور وزرای دفاع، راه و شهرسازی و محمد دهقان عضو حقوقدان شورای نگهبان برگزار شد.

براساس این گزارش؛ نخستین دستورکار کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بررسی طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک‌های تجاری غیردولتی برگشتی از شورای محترم نگهبان بود و مقرر شد برای رفع ایرادات شورای نگهبان متن جایگزینی تنظیم شود.

گفتنی است؛ دومین دستورکار کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بررسی تولید داخل در حوزه حمل و نقل و صنایع هوایی، دریایی و ریلی بود که وضعیت قطعات موردنیاز صنایع هوایی و هواپیماهای مسافربری، پشتیبانی و نگهداری از آنها بررسی و مقرر شد وزارت راه و شهرسازی به عنوان مصرف کننده زمینه استفاده از تولیدات صنایع هوایی را فراهم کند از سوی دیگر صنایع دفاعی نیز براساس نیازها و استاندارهای موجود عمل کند.

به گزارش پارلیران؛ همچنین در این نشست گزارشی درباره صنایع دریایی و شناورهای دریایی، ارائه شد که می‌توان از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در حوزه صنایع دریایی و هوایی استفاده کرد و برای تامین مالی پروژه‌های این شرکت‌ها از تسهیلات صندوق نوآوری و تبصره 18 قانون بودجه استفاده کرد.

نظرات کاربران

Parameter:439940!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین