صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1399/11/26
0.0 (0)

حاجی‌بابایی مطرح کرد؛

بررسی کارنامه مستشاران دیوان محاسبات در جلسه روز سه‌شنبه/ دیوان 20 کاندیدا معرفی کرده است

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:دیوان محاسبات با بررسی سوابق نامزدهای پست مستشاری 20 نفر را به کمیسیون برنامه و بودجه معرفی کرده و ما در جلسه روز سه‌شنبه با دعوت از این افراد و شنیدن سخنان و بررسی پرونده آنها در نهایت براساس رای‌گیری 12 نفر را انتخاب خواهیم کرد.

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی پرونده کاندیداهای مستشاران معرفی شده از سوی دیوان محاسبات در جلسه روز سه‌شنبه این کمیسیون گفت: دیوان محاسبات کل کشور براساس آیین‌نامه داخلی مجلس 20 کاندیدا را برای تصدی سمت مستشاری دیوان به ما معرفی کرده است.

وی تصریح کرد: دیوان محاسبات با بررسی سوابق نامزدهای پست مستشاری 20 نفر را به کمیسیون برنامه و بودجه معرفی کرده و ما در جلسه روز سه‌شنبه با دعوت از این افراد و شنیدن سخنان و بررسی پرونده آنها در نهایت براساس رای‌گیری 12 نفر را انتخاب خواهیم کرد.

حاجی‌بابایی تاکید کرد: در این رای‌گیری کاندیداها باید بتوانند در مجموع نصف بعلاوه یک رای را اخذ کنند و امکان دارد، 12 مستشار در این جلسه نتوانند میزان رای لازم را بدست آورده و انتخاب شوند که در نتیجه دیوان محاسبات کل کشور باید بار دیگر کاندیداهای خود را معرفی کند.

همچنین در نشست امروز (یکشنبه، 26 بهمن ماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طرح‌های «حمایت از خیرین سلامت» و «تامین قیر برای پروژه‌های راهسازی استانی و روستایی» با حضور مسئولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت،رای‌گیری درباره طرح تامین قیر برای پروژه‌های راهسازی استانی و روستایی هم به جلسه روز سه‌شنبه موکول شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:476995!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون