صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
439932 1398/09/18
0.0 (0)

در نشست کمیسیون اقتصادی صورت گرفت:

بررسی چالش های کنونی اقتصاد کشور برای تدوین راه های برون رفت

کمیسیون اقتصادی مجلس چالش های اقتصادی و راه های برون رفت از آنها را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست (دو‌شنبه 18 آذر ماه) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار و لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری- صنعتی، اصلاح و محدوده سه منطقه آزاد تجاری – صنعتی و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی اعاده شده از سوی شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت،

گفتنی است؛ در لایحه مذکور مناطق ویژه اقتصادی از 12 منطقه به 93 منطقه افزایش پیدا کرده بود که شورای نگهبان اعلام کرد مجلس لایحه مذکور را تغییرات بسیاری داده و به همین دلیل لایحه رد شد.

براساس این گزارش؛ پس از آن نمایندگان لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری- صنعتی، اصلاح محدوده سه منطقه آزاد تجاری – صنعتی و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی را به دو بخش تقسیم کرده و طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی را تدوین کردند، اما شورای نگهبان اعلام کرد که طرح مذکور برای اجرا، بار مالی دارد که پس از آن با هماهنگی های صورت گرفته، دولت در نامه ای اعلام کرد که بار مالی آن را بر عهده می گیرد.

همچنین در نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس طرح استفساریه بند (2) ماده (2) قانون مالیات های مستقیم اعاده شده از سوی شورای نگهبان بررسی شد، در این طرح استفساریه این سوال مطرح شده بود که آیا کل درآمدهای سازمان هلال احمر باید از مالیات معاف شود، در نهایت شورای نگهبان در این رابطه اعلام کرد که در طرح مذکور به جای رفع ابهام، قانون گذاری جدید صورت گرفته و به همین دلیل طرح را رد کرد.

گفتنی است؛ در رابطه با طرح مذکور قرار شد که نشستی با حضور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس و مرکز پژوهش های شورای نگهبان برگزار شود و این طرح مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش پارلیران؛ اعضای کمیسیون اقتصادی در این نشست به موضوع ترسیم چالش های اقتصادی و راه های برون رفت از چالش های اقتصادی با حضور مسئولان و مدیران پرداختند.

نظرات کاربران

Parameter:439932!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین