صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

452788 1398/11/15 19:25:00
0.0 (0)

در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس صورت گرفت:

بررسی وضعیت مایحتاج موردنیاز مردم در پایان سال

کمیسیون صنایع و معادن مجلس وضعیت مایحتاج موردنیاز مردم در پایان سال را با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست امروز (7 بهمن ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی برگزار شد.

براساس این گزارش؛ دستورکار امروز کمیسیون صنایع و معادن بررسی وضعیت بازار با توجه به نزدیکی به ایام دهه فجر، عید نوروز و ماه مبارک رمضان بود.

همچنین براساس گفته ‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت حجم تولیدات داخلی افزایش یافته است به طور مثال تولید در حوزه پوشاک 20 درصد، فلزات 9 درصد، غذا به استثنای شیر و کیک 15 درصد، روغن 7.5 درصد، سیمان 6درصد و کاشی و سرامیک 6.5درصد رشد داشت.

براساس این گزارش؛ مقرر شده است اعتبارات موردنیاز نوسازی ناوگان حمل و نقل از محل صندوق توسعه ملی تامین شود و تولید در حوزه‌های خودرو، آلومینیوم، الکترود فولاد و چادر مشکی که با مشکلاتی روبه رو است وزارت صمت با راه اندازی واحدهای تولیدی جدید این مشکلات را رفع کند.

به گزارش پارلیران؛ مشکلات حوزه لاستیک نیز یکی دیگر از موارد مورد بررسی در نشست امروز بود که براساس گفته‌های وزیر صمت اقدامات لازم برای تولید لاستیک موردنیاز ماشین‌های راهسازی، تراکتورهای کشاورزی و.... صورت گرفته است.

نظرات کاربران

Parameter:452788!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون