صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
1398/08/20
0.0 (0)

در نشست امروز کمیسیون عمران انجام شد:

بررسی نحوه اصلاح طرح هادی روستایی

اعضای کمیسیون عمران مجلس، نحوه اجرای طرح هادی روستا و تعیین تکلیف اراضی روستایی را براساس ماده ۲۶ قانون برنامه ششم توسعه بررسی کردند.

به گزارش   پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ، نشست امروز ( دوشنبه 20 آبان ماه) کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با دستورکار بررسی نحوه اجرای ماده 26 قانون برنامه ششم توسعه با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و رئیس سازمان امور اراضی جهاد کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

براساس این گزارش؛ ماده 26 قانون برنامه ششم توسعه مربوط به نحوه اجرای طرح هادی روستا و تعیین تکلیف اراضی روستایی است.

گفتنی است؛ به اعتقاد نمایندگان کمیسیون عمران با توجه به نیاز روستاییان به ساخت مساکن جدید، طرح هادی روستایی باید اصلاح شود، از طرف دیگر تمام نمایندگان مجلس نسبت به نابه سامانی این حوزه در روستاها نگران بودند.

همچنین نمایندگان معتقدند در شرایط کنونی سازمان امور اراضی عملا از ساخت مساکن جدید برای روستاییان با استناد به قانون حفظ اراضی با کاربری کشاورزی ممانعت می کند، در نهایت در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، مقرر شد که بنیاد مسکن و سازمان امور اراضی ظرف مدت دو هفته بخشنامه مشترکی را به تمام استان ها برای حل و فصل این مسئله ارسال کنند، حال اگر این موضوع محقق نشده و قانون اجرا نشود، مجلس از ابزار قانونی خود استفاده خواهد کرد.

به گزارش پارلیران؛ در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، همچنین گزارش ناظر مجلس در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با حضور معاونان وزرای راه و شهرسازی و کشور مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت مقرر شد که با توجه به اهمیت موضوع ترافیک و آلودگی، مسئولان شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور ظرف مدت دو هفته، پیشنهادات لازم برای تدوین در لایحه بودجه سال 99 ارائه کنند.

نظرات کاربران

Parameter:437877!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون