صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
439921 1398/09/18
0.0 (0)

در نشست کمیسیون صنایع و معادن صورت گرفت:

بررسی میزان پیشرفت پروژه شبکه ملی اطلاعات با حضور آذری جهرمی

کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص میزان پیشرفت پروژه شبکه ملی اطلاعات را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست امروز دوشنبه (18آذر ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

براساس این گزارش، در جلسه امروز توضیحات آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات، کارکرد و مشکلات این شبکه به عنوان متولی ایجاد زیرساخت برای شبکه ملی اطلاعات مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است؛ براساس گزارش آذری جهرمی در قطعی اخیر اینترنت، مردم توانستند از خدمات بانکی، پایگاه‌های خدمات بیمه ای، حمل و نقل مانند اسنپ، بوم گردی مانند هواپیما و قطار، وب سایت های خبری، پست الکترونیکی داخلی، پیام رسان های داخلی، تجارت الکترونیکی مانند دیوار و دیجی کالا و... در بستر شبکه ملی اطلاعات استفاده کنند.

همچنین در قطعی اخیر اینترنت برخی سازمان‌ها مانند اورژانس، ایرلاین‌ها و هواشناسی -که سرور آنها در خارج از کشور قرار دارد- با مشکل روبه رو شدند که این سازمان ها باید برای استفاده از شبکه ملی اطلاعات تشویق شوند.

براساس توضیحات آذری جهرمی شبکه ملی اطلاعات زیرساخت است، اما برخی می پندارند این شبکه نوعی فیلترینگ است و در صورت راه اندازی، اینترنت بین المللی قطع می شود در حالی که این ذهنیت اشتباه است زیرا براساس مصوبه ITU به هر کشوری اجازه داده شده در شرایط ویژه اینترنت را قطع کند.

به گزارش پارلیران؛ براساس تاکیدات نمایندگان در صورت قطعی اینترنت در شرایط خاص امور داخلی کشور نباید بلاتکلیف بماند در نتیجه شبکه ملی اطلاعات باید راه اندازی شود.

نظرات کاربران

Parameter:439921!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین