صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
451986 1398/10/29
0.0 (0)

در جلسه کمیسیون اقتصادی صورت گرفت؛

بررسی مجدد "لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی"

کمیسیون اقتصادی مجلس مجددا "حذف ۴ صفر از پول ملی" را بررسی کرد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (یکشنبه 29 دی ماه) کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور رئیس بانک مرکزی بررسی و تقاضای تعدادی از نمایندگان برای اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی درخصوص نحوه پرداخت سود سپرده ‌گذاران مؤسسات منحله وحدت (ارجاعی از هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی) برگزار شد.

همچنین در این نشست نحوه پرداخت سود سپرده ‌گذاران مؤسسات منحله وحدت" مورد بررسی قرار گرفت چراکه نمایندگان معتقدند بانک مرکزی در پرداخت پول سپرده‌گذاران تبعیض قائل شده است؛ بنابراین باید شکایت آن‌ها در قوه ‌قضاییه مورد بررسی قرار گیرد دراین خصوص نمایندگان موافق و مخالف صحبت کردند اما هنوز به نتیجه و رای گیری نهایی نرسیده ایم.

براساس این گزارش؛ لایحه"حذف 4 صفر از پول ملی" نیز مجددا مورد بحث و بررسی اعضای کمیسیون اقتصادی قرار گرفت و رای‌ گیری درباره موافقت با حذف آن به جلسات بعدی کمیسیون موکول شد.

همچنین در ادامه عبدالناصر همتی درباره عملیات بازار باز، آخرین وضعیت کنترل نرخ ارز و سیاست‌های پولی بانک مرکزی گزارش‌هایی ارائه داد.

به گزارش پارلیران؛ اگرچه "عملیات بازار باز" نزدیک یک سال است در شورای پول و اعتبار تصویب شده است اما ایجاد زمینه‌های اجرایی این کار نیازمند زمان است چراکه باید ابتدا ابزارها و سیستم نرم‌افزاری آن آماده شود، بانک‌ها آموزش ببینند و از تجربه کشورهای همسایه استفاده شود، البته امید است با اجرای عملیات بازار باز، بازار ارز و مسائل پولی کنترل شوند.

نظرات کاربران

Parameter:451986!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین