صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

463679 1399/07/08 17:40:00
0.0 (0)

در نشست کمیسیون برنامه و بودجه صورت گرفت؛

بررسی عملکرد بودجه‌ای وزارت میراث فرهنگی با حضور مونسان

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عملکرد و میزان بودجه ‌این وزارتخانه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز(سه‌شنبه 8 مهرماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با حضور مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای بررسی عملکرد و بودجه این وزارتخانه برگزار شد.

مونسان در این جلسه اعلام کرد، کمترین بودجه را این وزارتخانه به دلیل تازه تاسیس بودن، در اختیار دارد و بیشتر اقدامات ما مشارکتی و به صورت مردمی و توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

براساس گفته های مونسان سهم ایران در بحث گردشگری به نُرم‌های جهانی تقریبا نزدیک شده و سهم ایران 6.8 درصد از GDP به صورت مستقیم و غیرمستقیم است.

براساس این گزارش؛ محور قرار دادن بخش گردشگری در برنامه‌های عمرانی کشور، تقویت اعتبارات برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری، تقویت اعتبارات برای حفظ و احیاء آثار تاریخی و حمایت از ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی به منظور تکمیل زنجیره تولید و فروش از پیشنهادات ارائه شده بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین افزایش سهم گردشکری کشور بسیار امیدوار کننده است و براساس این روند می‌توان تا پایان برنامه یعنی سال 2025 به بیست و پنج میلیارد دلار در حوزه گردشگری برسیم که دور از دسترس نیست.

به گزارش پارلیران؛ با توسعه صنعت گردشگری اشتغال در جامعه افزایش خواهد داشت، همچنین احیاء آثار تاریخی در ایجاد جاذبه‌های گردشگری نقش بسزایی دارد.

نظرات کاربران

Parameter:463679!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون