صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

452058 1398/10/30 00:00:00
0.0 (0)

بررسی طرح معافیت فرزند ذکور خانواده‌ اهدا کننده عضو از خدمت سربازی

طرح معافیت یکی از فرزندان ذکور خانواده‌هایی که اهدای عضو در اثر مرگ مغزی در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصویب شد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز (دوشنبه 30 دی ماه) کمیسیون بهداشت و درمان که با حضور مسئولان بیمه سلامت، بیمه تامین اجتماعی و معاونین وزارتخانه‌های بهداشت و درمان و  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص اجراء بند الف ماده 70 برنامه ششم توسعه و بند ج تبصره 17 قانون بودجه 1398 و همچنین همسان سازی بیمه‌ها در دستور کار قرار داشت.

همچنین موضوع تامین منابع بیمه‌ها در سال 99 و حذف هم پوشانی بیمه‌ای در کمیسیون بهداشت مجلس طرح و راهکارهای برداشتن سقف ارائه خدمات توسط دستگاه‌های بیمه گر برای بیمارستان‌های بخش دولتی و خصوصی مورد بررسی قرار گرفت.

موضوع دومی که در کمیسیون بهداشت به عنوان کمیسیون فرعی مورد بررسی قرار گرفت، طرح معافیت یکی از فرزندان ذکور خانواده‌هایی که اهدای عضو در اثر مرگ مغزی، موضوعی دیگری بود که در جلسه امروز بررسی و تصویب شد.

لازم به ذکر است که در ماده واحده این طرح آمده: سازمان نظام وظیفه مکلف است پس از استیذان مقام معظم رهبری یکی از فرزندان ذکور خانواده‌ای که یکی از فرزندان آنها در اثر مرگ مغزی داوطلبانه اهدای عضو داشته است، از خدمت سربازی معاف نماید.

نظرات کاربران

Parameter:452058!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون