صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
450869 1398/09/26
0.0 (0)

در  نشست امروز کمیسیون عمران صورت گرفت:

بررسی طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران

کمیسیون عمران مجلس با حضور حناچی، طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، ، جلسه امروز (سه شنبه 26 آذرماه) کمیسیون عمران مجلس با دستورکار بررسی برخی از مواد لایحه بودجه سال 1399 کل کشور به ویژه در حوزه عمران و حمل و نقل با حضور مسئولان و مدیران دستگاه ها و وزارتخانه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت مقرر شد که برای بررسی تمام محورهای لایحه بودجه نشست های متداولی برگزار شود.

همچنین در این نشست موضوع آلودگی هوای پایتخت با حضور حناچی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، در این جلسه شهردار تهران گزارشی درباره وضعیت آلودگی هوای تهران و عوامل موثر در بروز این معضل ارائه کرد.

بر اساس گزارش شهردار تهران، اتوبوس ها با 23 درصد، خودروها با 40 درصد، موتورسیکلت با 10 درصد و تاکسی درون شهری با 10 درصد، بیشترین سهم را در آلودگی هوای تهران دارند.

همچنین در این نشست حناچی بر ضرورت حمایت مجلس و دولت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور تأکید کرد.

در نشست امروز این کمیسیون، همچنین طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران با حضور حناچی و نمایندگان درخواست کننده بررسی شد، طرح مذکور دارای 2 محور واگذاری املاک نجومی توسط شهرداری و میزان بدهی شهرداری تهران است.

به گزارش پارلیران؛ در نشست امروز در نهایت مقرر شد که شهرداری تهران گزارش و مستندات خود را درباره دو محور طرح تحقیق و تفحص به کمیسیون عمران ارائه کند تا در جلسات آتی تصمیم گیری لازم درباره این طرح اتخاذ شود.

نظرات کاربران

Parameter:450869!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین