صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
452055 1398/10/30
0.0 (0)

در نشست کمیسیون انرژی صورت گرفت:

بررسی سوال های نمایندگان از وزیر نفت

کمیسیون انرژی مجلس سوالات نمایندگان از زنگنه درباره عدم استفاده از کارت سوخت در طول ۶ سال گذشته، دلیل انحلال شرکت بازرگانی گاز ایران و نحوه خدمات‌رسانی به کشتی‌ها (بانکرینگ) را بررسی کرد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز(دوشنبه 30 دی ماه) کمیسیون انرژی با حضور وزیر نفت به منظور پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان برگزار شد.

براساس این گزارش؛ علی بختیار نماینده مردم گلپایگان در جریان طرح سوال خود از وزیر نفت از توضیحات وی قانع شد، علی بختیار وزیر نفت را در رابطه با اینکه دلیل آلودگی شدید شهر تهران و سایر کلانشهرها مورد سوال قرار داد و افزود؛ با توجه به ظرفیت قابل توجه بنزین با کیفیت دلیل این آلودگی چیست و کیفیت بنزین و گازوئیل مصرفی چه اثری در این آلودگی داشته است؟

همچنین سوال سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر درخصوص اینکه چرا شرکت بازرگانی گاز ایران با عملکرد مناسب منحل شده است بود که آقای زنگنه توضیح دادند دلیل این ادغام افزایش نظارت و قرار گرفتن زیر نظر مستقیم مدیرعامل شرکت ملی گاز بوده است اما آقای ابطحی از پاسخ‌های وزیر قانع نشد.

در ادامه علی اکبر کریمی نماینده اراک نیز از پاسخ‌های وزیر نفت قانع نشد، سوال وی دررابطه با علت ابلاغ و اجرای شیوه ‌نامه فراقانونی درخصوص نحوه خدمات‌رسانی به کشتی‌ها (بانکرینگ) در آب‌های مرزی ایران، از سال 92 تاکنون و تحمیل هزاران میلیارد تومان خسارت به بیت ‌المال بابت اجرای شیوه نامه مذکور و چرایی عدم واریز سهم صندوق توسعه ملی بود.

به گزارش پارلیران؛ احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم نیز از پاسخ های وزیر نفت درباره اینکه دلیل عدم استفاده از کارت سوخت در طول 6 سال گذشته چه بوده است و چرا کارت سوخت خودروهای شخصی از فرآیند خدمات‌دهی به مردم در جایگاه‌ها حذف و مجددا فعال شده است، قانع نشد.

نظرات کاربران

Parameter:452055!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون