صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
1398/08/21
0.0 (0)

در جلسه امروز کمیسیون انرژی صورت گرفت:

بررسی سوال نماینده اراک از وزیر نفت

کمیسیون انرژی مجلس سوال علی اکبر کریمی از وزیر نفت را بررسی کرد که نماینده اراک از پاسخ‌های زنگنه در رابطه با علل کوتاهی وزارت نفت در تولید سوخت سولفور برای شناورها قانع نشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی جلسه امروز (سه‌شنبه 21 آبان ماه) کمیسیون انرژی با حضور وزیر نفت به منظور پاسخگویی به سوال علی اکبر کریمی برگزار شد که نماینده اراک از پاسخ‌های وزیر نفت درخصوص "علت کوتاهی وزارت نفت در تولید سوخت سولفور برای شناورها در کشور" قانع نشد.

براساس این گزارش؛ سوال فوق در گذشته توسط آقای ساری نماینده اهواز مطرح و به صحن ارجاع شده بود که نماینده سوال‌کننده از پاسخ‌های زنگنه در صحن علنی قانع شد، اما نماینده اراک نیز امروز مجددا همین سوال را در کمیسیون انرژی مطرح و به‌دلیل قانع نشدن از پاسخ‌ها، سوال فوق برای دومین بار به صحن رفت.

گفتنی است؛ به گفته نماینده سوال کننده، با توجه به مــفاد "کنوانسیون جلوگیری از آلودگی ناشی از کشتی‌ها (مارپل)" قرار است؛ از 11 دی ماه 98هیچ شناوری اجازه تردد با سوختی غیر از سوخت کم سولفور را نداشته باشد. لذا  وزیر نفت توضیح دهد؛ چرا وزارت نفت فکری برای تولید سوخت سولفور برای شناورها در کشور نکرده است؟

به گزارش پارلیران؛ وزیر نفت نیز در پاسخ به سوال آقای کریمی توضیح داد که براساس یکی از بخشنامه‌های این کنوانسیون کشورها می‌توانند در شرایط خاص از سوخت‌های موجود استفاده کنند.

نظرات کاربران

Parameter:438071!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین