صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

464584 1399/07/29 00:00:00
0.0 (0)

بررسی سوال دو نماینده از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات هاجر چنارانی و عبدالرضا مصری در کمیسیون اجتماعی حاضر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون اجتماعی در جلسه روز سه شنبه (29 مهر) میزبان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بررسی و پاسخ به سوالات هاجر چنارانی و عبدالرضا مصری بودند.

گفتنی است هاجر چنارانی پس از استماع توضیحات وزیر تعاون پیرامون سوالاتی مبنی بر 1- دلیل عدم دریافت حقوق بیکاری بیش از 30 درصد پرداخت کنندگان حق بیمه چیست؟ 2- چرا میزان بیکاری بانوان نسبت به آقایان دو برابر بیشتر است، مگر آن ها نیمی از جمعیت جامعه کشور را تشکیل نمی دهند؟ و 3- چرا برای طول مدت بیکاری که پیش از این و در گذشته 2 ماه بود امروز حتی به 19 ماه هم رسیده است، موسسات کاریابی در این زمینه چه اقداماتی انجام داده اند و آیا برنامه های طولانی مدت برای آن ها تعریف شده است؟ در پاسخ به اینکه آیا از پاسخ وزیر قانع شده است یا خیر، درخواست کرد که 3 هفته به آن ها فرصت داده شود تا بتوانند موضوعات مطرح شده را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهند.

در ادامه جلسه سوال عبدالرضا مصری از وزیر تعاون مبنی بر اینکه "علت عدم پرداخت حق بیمه زنان سرپرست خانوار توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی چیست؟300 میلیارد حق پرداخت بیمه تامین اجتماعی که برای این قشر براساس تبصره 14 قانون بودجه تعیین شده بود، چطور هزینه شده"، در دستور کار قرار گرفت و پس از ارائه توضیحات وزیر مقرر شد برای بررسی بیشتر جلسه اختصاصی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونانش و رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور و مدیران شستا برگزار شده و سوالات مطرح شده در این نشست بار دیگر مورد بررسی قرار بگیرد.

نظرات کاربران

Parameter:464584!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون