صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » گزارشات کمیسیون
1398/10/22
0.0 (0)

بررسی سه طرح ضدآمریکایی در کمیسیون امنیت ملی مجلس

سه طرح ضدآمریکایی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بررسی و رأی گیری درباره آن به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی  نمایندگان در نشست امروز یکشنبه ( 22 دی ماه ) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، حرکت غیر دیپلماتیک سفیر انگلیس که اقدام او مداخله در امور داخلی کشور و رفتار غیرمسئولانه بود را  تقبیح خوانده و محکوم نمودند و بنابراین وزیر امور خارجه به کمیسیون دعوت می‌شود تا در این خصوص توضیح دهد.

هفته آینده نیز کمیسیون جلسه ویژه‌ای تشکیل می‌دهد و مسئله سقوط هواپیما بوئینگ را بررسی و ارزیابی می‌کند و مسئولان تمامی مسئولان دستگاه‌های مرتبط را دعوت خواهد کرد.

در نشست امروز کمیسیون، عابدزاده مدیرعامل هواپیمایی کشور نیز حضور داشت و این حادثه هواپیمایی را دردناک و تاسف بار دانست و اشاره کرد که در این چند روز حجم کار سنگین بوده و همه امور باید مدیریت می‌شد. به دنبال استفاده از فرصت تحریم و در حال اجرای برنامه های خودکفایی هستیم تا با خودکفایی در تولید قطعات موردنیاز درآینده موجب سربلندی شویم.

همچنین سه طرح معافیت یکی از فرزندان ذکور خانواده‌هایی که اهدای عضو در اثر مرگ مغزی دارند، طرح الزام نیروهای نظامی به افشای اطلاعات نظامی و امنیتی آمریکا در منطقه غرب آسیا در چارچوب منافع ملی و همچنین طرح تنبیه و مجازات کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بررسی شد.

رأی گیری این سه طرح به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

نظرات کاربران

Parameter:451758!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین