صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
450219 1398/09/18
0.0 (0)

بررسی زیرساخت‌های فرهنگی-ورزشی ارتش در کمیسیون فرهنگی

در کمیسیون فرهنگی مجلس، مسئولان فرهنگی- ورزشی ارتش جمهوری اسلامی ایران گزارش عملکرد ارائه دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز(دوشنبه ۱۸ آذر) کمیسیون فرهنگی مجلس، استماع گزارش عملکرد مسئولان فرهنگی- ورزشی ارتش جمهوری اسلامی ایران توسط امیردریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده و رئیس ستاد ارتش نخستین در دستور بود.

در این گزارش عنوان شد که برخی از زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی ارتش مربوط به 50 سال قبل بوده که نیاز به بازسازی دارد.

همچنین عنوان شد که کارکنان ارتش سرانه فرهنگی و ورزشی ندارند و در حوزه نیروی انسانی و معیشت امروز ارتش دچار مشکل است. در مسائل عقیدتی فقط ۷۰۰۰ تومان سرانه هر نیرو در سال در نظر گرفته شده و برای غذا در ماه ۲۵۰ هزار تومان است و همچنین  تاکید شد که آنها با کمبود نیرو مواجه بوده و شاهد کمبود ۷۵هزار نیرو هستند.

بر اساس آمار ارائه شده، در حال حاضر 25 هزار دانشجو در مراکز دانشگاهی ارتش مشغول به تحصیل و یادگیری آموزش‌های نظامی هستند.

در این گزارش آمده که یکی از اقدامات مثبتی که در ارتش آغاز شده، آموزش مهارتی به سربازان بر اساس تفاهمنامه منعقد شده با سازمان فنی و حرفهای کشور است و درخواست‌ شد که جایگاه ارتش در شورای عالی فضای مجازی تقویت شود.

نهایتا مقرر شد موارد شده به ویژه در حوزه فرهنگی از طریق کمیته برنامه و بودجه کمیسیون فرهنگی پیگیری و در بودجه سال آتی دیده شود.

نظرات کاربران

Parameter:450219!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین