صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
1398/08/20
0.0 (0)

در نشست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات انجام شد:

بررسی درآمدها و هزینه‌های ۷ ماهه‌ نخست بودجه سال ۹۸

اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس منابع و مصارف ۷ ماهه نخست بودجه سال ۹۸ را بررسی کردند.

به گزارش   پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ، نشست امروز (دوشنبه 20 آبان ماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد.

براساس این گزارش؛ بررسی عملکرد منابع و مصارف (درآمدها و هزینه ها) 7 ماهه قانون بودجه سال 1398 کل کشور دستورکار امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بود.

گفتنی است؛ براساس گزارش های ارائه شده با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، سقف بودجه عمومی کاهش پیدا کرد و منابع بودجه عمومی کشور در سال 98، 448 هزار میلیارد تومان بود که این رقم به دلیل عدم تحقق درآمدها، به  386 هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

همچنین در 7 ماه نخست سال 98 حدود 53 درصد از درآمدها وصول شده که برابر 230 هزار میلیارد تومان است و هزینه های کشور نیز در مقطع 7 ماهه معادل درآمدهای تحقق یافته، به مصرف رسیده است.

گفتنی است؛ از مجموع 230 هزار میلیارد تومان –منابعی که وصول شده و به مصرف رسیده- 30 هزار میلیارد تومان آن برای طرح های تملک دارایی سرمایه ای اختصاص پیدا کرده و 200 هزار میلیارد تومان نیز مربوط به اعتبارات هزینه ای است.

 به گزارش پارلیران؛ مقرر شد که در هفته‌های آینده عملکرد منابع و مصارف 8 ماهه نخست سال 98 در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بررسی شود.

نظرات کاربران

Parameter:437883!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون