صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
452052 1398/10/30
0.0 (0)

بررسی حضور سفیر انگلیس در تجمعات در کمیسیون امنیت ملی مجلس

رفتار غیردیپلماتیک سفیر انگلیس در تجمعات اخیر در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی و مقرر شد این پرونده تازمانی که راه‌های لازم جهت اعتراض و برخورد مشخص شود، مفتوح می‌ماند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز (دوشنبه، 30 دی ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که با هدف بررسی رفتار غیردیپلماتیک سفیر انگلیس در تهران مبنی بر حضور در آشوب های خیابانی تشکیل شد، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه، نمایندگانی از ناجا، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه در نشست حضور پیدا کردند.

ابعاد مختلف موضوع و اقدامات وزارت خارجه جهت برخورد با این اقدام غیرقانونی بررسی شد، همچنین فیلم کامل ورود و حضور و نحوه خروج سفیر انگلیس به نمایش گذاشته شد.

آقای عراقچی یادآور شد که رفتار سفیر انگلیس برخلاف روابط و رفتارهای دیپلماتیک بوده و وزارت خارجه از همان ابتدا اقدامات، اعتراضات و تذکرات لازم را داده و دو بار وی را احضار کرده است.

اکثریت اعضای کمیسیون معتقد بودند سفیر انگلیس باید اخراج شود اما با توضیحات مقامات وزارت خارجه، اطلاعات و اطلاعات سپاه بنا شدکه پرونده مفتوح بماند و راه‌های لازم جهت اعتراض و برخورد در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه جلسه به روابط ایران و قطر پرداخته شد که از سال 2017 رو به بهبود است و رفت و آمدها در سطح خوبی انجام گرفته است. ضمن آنکه سفر رئیس مجلس به قطر و سفر امیر قطر به تهران نیز نشان‌ دهنده سطح بالای روابط دو کشور است، دو کشور باید سطح روابط اقتصادی خود را ارتقاء دهند.

نظرات کاربران

Parameter:452052!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون