صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
1398/08/20
0.0 (0)

ابراهیمی نشست کمیسیون کشاورزی را تشریح کرد:

بررسی تراز تجاری ایران با کشورهای اتحادیه اوراسیا

اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، تراز تجاری ایران با کشورهای اتحادیه اوراسیا را بررسی کردند.

به گزارش   پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی  نشست امروز ( دوشنبه 20 آبان ماه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای با حضور مسئولانی از وزارت جهاد کشاورزی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.

براساس این گزارش؛ در این نشست بهره‌گیری از قانون موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا و کشورهای عضو برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی و فرآورده‌های غذایی بررسی شد.

گفتنی است؛ گزارش‌های ارائه شده در خصوص اقدامات دولت و تشکل‌ها در زمینه تجارت با کشورهای اوراسیا حاکی از این بود که ظرفیت صادراتی خوبی وجود دارد و با توجه به اینکه بین کشورهای اتحادیه اورآسیا تعرفه کمرگی وجود ندارد صادرات و تبادل کالا با هرکدام از آنها به منزله مبادله با تمامی این کشورها است.

براساس این گزارش، میزان صادرات ما به کشورهای اورآسیا در مقابل واردات از آنها نصف است و تراز تجاری ما با کشورهای اتحادیه اوراسیا نشان می‌دهد که بیشتر وارد کننده هستیم تا صادر کننده درحالی که ظرفیت صادرات محصولات پروتئینی، گوشتی و کشاورزی به این کشورها فراهم است.

گفتنی است؛ براساس اظهارات نمایندگان کمیسیون کشاورزی هماهنگی‌های انجام شده در زمینه مبادله تجاری با کشورهای اوراسیا خوب بوده اما جای کار فراوانی وجود دارد و با توجه به تفاوت اقلیم ایران با کشورهای اوراسیا ظرفیت صادرات محصولات بسیار زیادی وجود دارد.

به گزارش پارلیران؛ دستور کار دیگر کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی بررسی سوال برخی نمایندگان از وزیر جهاد کشاورزی بود که به علت سفر وزیر لغو شد.

نظرات کاربران

Parameter:437875!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون