صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
439926 1398/09/18
0.0 (0)

در نشست کمیسیون بودجه صورت گرفت:

بررسی تخصیص اعتبارات بیمه سلامت در سال جاری

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعتبارات بیمه سلامت در سال جاری را بررسی کرد که بر این اساس این سازمان تا پایان سال حدود ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست (دو‌شنبه 18 آذر ماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس سازمان بیمه سلامت و معاونان وی برگزار شد.

در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده توسط سازمان بیمه سلامت و شرکت های وابسته به این سازمان ارائه شد که مسئولان سازمان بیمه سلامت از اعضای کمیسیون برنامه خواستند تا برای جبران کسری بودجه این سازمان کمک‌های لازم  صورت گیرد زیرا کسری بودجه این سازمان تا انتهای سال حدود 4 هزار و 800 میلیارد تومان است و این سازمان در سال 99 نیز با توجه به اعتبارات پیش بینی شده حدود 7 هزار میلیارد تومان کسری بودجه خواهد داشت.

گفتنی است؛ سازمان بیمه سلامت در پی استفاده از نسخه الکترونیکی است تا این نسخه ها جایگزین دفترچه های کاغذی شود که در صورت تحقق این امر در مصرف کاغذ صرفه جویی می شود.

همچنین دومین دستورکار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بررسی لایحه اصلاح بند «ت» قانون برنامه ششم توسعه بود که براساس این بند برنامه عملیاتی معاونت امور زنان باید به تصویب هیات وزیران و مجلس شورای اسلامی برسد اما در این لایحه مطرح شده که این برنامه عملیاتی نیازی به تصویب مجلس ندارد و کمیسیون برنامه پس از بررسی با تصویب آن موافقت کرد.

به گزارش پارلیران؛ سومین دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 بود که غلامرضا تاجگردون، هادی قوامی ،محمد خدابخشی، علی قربانی، حسن سلیمانی، غلامرضا حیدری، محسن بیگلری، شهباز حسن پور بیگلری و حسینعلی حاجی دلیگانی نمایندگان کمیسیون بودجه در کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 خواهند بود.

نظرات کاربران

Parameter:439926!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین