صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
450829 1398/09/26
0.0 (0)

در نشست کمیسیون اقتصادی صورت گرفت:

بررسی بودجه کمیته امداد در سال 98

کمیسیون اقتصادی مجلس، بودجه کمیته امداد در سال 98 و پیشنهادات بودجه ای سال آینده این نهاد را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (سه شنبه 26 آذرماه) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار و رییس کمیته گزارشی در زمینه وضعیت بودجه سال 98 و پیشنهاداتی در زمینه بودجه  سال آینده ارائه کرد.

براساس این گزارش؛ کمیته امداد برای سال 99 پیشنهاد بودجه  7 هزار میلیارد تومانی را ارائه کرده اما رقمی بیش از 5 هزار میلیارد تومانی در لایحه بودجه آورده شده که بودجه کمیته امداد امام خمینی (ره) در مقایسه با سال 98 در لایحه بودجه سال 99 رشد داشته است.

همچنین مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) در این نشست درخواست داشتند که در کمیسیون اقتصادی و نهایتا کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 هزینه جاری در کمک به مستمری بگیران و افراد تحت پوشش مدنظر قرار بگیرد.

گفتنی است؛ براساس گزارش ارائه شده هزینه‌های جاری و پرنسلی کمیته امداد امام خمینی(ره) در مقایسه با کل هزینه‌ها که قالب آن پرداخت‌ها به مستمری بگیران بوده کمتر از 9 درصد است.

همچنین طی سال‌های گذشته نیروی انسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) حدود 2 هزار نفر کاهش پیدا کرده و افزایش نداشته، از سوی دیگر تلاش شده تا درآمدها را صرف مستمری بگیران و مددجویان کنند.

در این نشست همچنین گزارشی نیز در زمینه توانمندسازی افراد تحت پوشش و تسهیلاتی که برای خانوارهای مددجو مدنظر قرار گرفته شده ارائه شد.

به گزارش پارلیران؛ در نشست کمیسیون اقتصادی در زمینه حذف چهار صفر از پول ملی توضیحات لازم ارائه و مرکز پژوهش‌های مجلس، مرکز پژوهش‌های اسلامی قم، بانک مرکزی و اعضای کمیسیون مسائلی را مطرح کردند و رای گیری به نشست آتی موکول شد.

نظرات کاربران

Parameter:450829!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین