صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

450669 1398/10/02 19:00:00
0.0 (0)

در نشست کمیسیون بودجه صورت گرفت:

بررسی بودجه علم و فناوری در سال 99

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، جزئیات لایحه بودجه سال ۹۹ را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست امروز (دو‌شنبه 2 دی ماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با دستورکار بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 99 برگزار شد.

گفتنی است؛ تبصره های بررسی شده از لایحه بودجه سال 99 در نشست امروز درباره علم و فناوری بود که مقرر شد؛ اعتباراتی برای خوابگاه دانشجویان متاهل در بودجه سال 99 پیش بینی شود.

براساس بند (الف) تبصره 9 لایحه بودجه سال 99 به دانشگاه ها، موسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری اجازه داده می شود با تصویب هیات های امنای خود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال 1398 نسبت به اخذ تسهیلات از بانک ها از محل توثیق اموال در اختیار خود اقدام کنند و در جهت تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای خود و با اولویت احداث خوابگاه های متاهلین موضوع بند(پ) ماده(103) قانون برنامه ششم توسعه اقدام کنند.

همچنین از آنجایی که در طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده شد املاک مازاد را واگذار یا تغییر کاربری دهد بند (د) تبصره 9 لایحه بودجه سال 99 حذف شد زیرا به زعم اعضای کمیسیون برنامه وجود این بند در بودجه سال آینده ضرورتی ندارد.

در ادامه بند (ح) تبصره 9 لایحه بودجه سال 99 اصلاح شد، چراکه در سال های گذشته اعتبارات پژوهشی تنها به دانشگاه های دولتی پرداخت می شد اما با اصلاحات انجام گرفته در کمیسیون برنامه این اعتبارات در سال آینده علاوه بر دانشگاه های دولتی به مراکز غیردولتی نیز پرداخت می شود.

به گزارش پارلیران؛ براساس بند(ط) تبصره 9 لایحه بودجه سال 99 موسسات و بنگاه های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و آستان قدس رضوی به استثنای مواردی که اذن صریح ولی فقیه مبنی بر عدم پرداخت مالیات دارند، مکلف به پرداخت مالیات شدند.

نظرات کاربران

Parameter:450669!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون