صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/09/27
0.0 (0)

نقوی حسینی خبرداد

بررسی بودجه سال ۹۹ نیروهای مسلح در کمیسیون امنیت ملی مجلس

سخنگوی کیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بودجه سال ۹۹ نیروهای مسلح در این کمیسیون بررسی شد و پیشنهادات ستاد کل نیروهای مسلح در کمیسیون تلفیق مطرح می‌شود.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست صبح امروز (چهارشنبه 27 آذرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با هدف بررسی و ارزیابی بودجه ستاد کل نیروهای مسلح، اظهار داشت: اسحاقی از ستاد کل نیروهای مسلح در این نشست تصویری از بودجه سال 99 ستاد کل ارائه کرد که مربوط به کل نیروهای مسلح و حوزه دفاعی بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نماینده ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مسائل ضروری و مهم حوزه دفاع و امنیت کشور، درخواست "افزایش اعتبارات تبصره 4، یکپارچه‌سازی بودجه نیروهای مسلح، بازگرداندن ردیف های حذف شده، افزایش حقوق سرباز، پیش‌بینی نیازهای اضطراری نیروهای انتظامی و بسیج، پیش‌بینی وام و تسهیلات مسکن کارکنان نیروهای مسلح، اختصاص یک درصد از اعتبارات متوازن سازی به اجرای برنامه های محرومیت زدایی و اختصاص 3 درصد اعتبار کسر شده از بودجه نیروهای مسلح برای متوازن سازی و اختصاص به مناطق محروم نیروهای مسلح" را داشت.

وی افزود: در این جلسه این انتقاد مطرح شد که گویا بودجه دفاعی اولویت ندارد و رویکرد بودجه به دور از این واقعیت است که نباید به نیروهای مسلح فشار وارد شود.

نقوی حسینی ادامه داد: رئیس کمیسیون نیز در جمع بندی مباحث مطرح شده بیان داشت که دفاع و امنیت باید اولویت اول بودجه کشور باشد چرا که مربوط به بقای کشور و جامعه و نظام است، دشمنان ما مشغول هستند و تهدیدات علیه ما جدی است و باید برای آنها فکر و تدبیری کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنیه دفاعی را باید مطابق تدابیر ستاد کل نیروهای مسلح تعریف کرد، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیشنهادات ستاد کل را به کمیسیون تلفیق خواهد داد و از آن دفاع خواهد کرد.

وی افزود: ادامه جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور امیر سیاری و همکاران ایشان به بررسی و ارزیابی بودجه نیروهای مسلح اختصاص یافت.

نقوی حسینی اظهار داشت: امیرسیاری در این نشست بیان داشت که مطابق بیانات مقام معظم رهبری، نیروهای مسلح باید حافظ امنیت مرزها و همچنین آمادگی مقابله با دشمن را داشته باشند، به همین جهت نیروهای مسلح باید آماده مقابله با هر نوع فتنه‌ای باشند و خود را آماده نگهدارند. مطابق قانون اساسی ارتش حافظ استقلال و تمامیت ارضی کشور است و مأموریت‌های گسترده‌ای بر عهده دارد و از زمین، دریا، آسمان کشور را شبانه روز مراقبت می‌کند، بنابراین ارتش همه جای کشور حضور دارد. اشراف کامل نیروهای هوایی بر همه تهدیدات آسمان، حضور در همه آب‌ها و دریاهایی که منافع جمهوری اسلامی در آن قرار دارد و پوشش کامل خاک جمهوری اسلامی و مراقبت بر تمامی تهدیدات احتمالی از مأموریت‌های موفق ارتش جمهوری اسلامی است. ضرورت دارد توجه ویژه به بودجه ارتش شود تا در انجام مأموریت‌ها موفق‌تر عمل کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیر سیاری انتظار داشت در بودجه سال 99 اعتباراتی برای انجام مأموریت‌های محرومیت‌زدایی، مردم یاری (مثل حضور در بحران‌های سیل و زلزله و ...) و در حوزه حقوق، مزایا و معیشت نیز توجه ویژه‌ای به بودجه آن‌ها شود همچنین انتظار داشتند که اعتبارات نگهداشت و نوسازی مورد توجه قرار گیرد.

نقوی حسینی گفت: امیر سیاری بیان داشت که امروز ارتش همه نیازها و محصولات مورد نیاز خود را داخلی می‌سازد و تولید می‌کند و به مردم اطمینان می‌دهیم که امنیت کشور و ملت در آسمان، دریا و زمین کاملا تأمین است.

نظرات کاربران

Parameter:450498!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین