صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/28
0.0 (0)

کوچکی نژاد:

برداشت سه میلیون تنی برنج نیاز به واردات را از بین می‌برد

نماینده مردم رشت، گفت: میزان برداشت برنج در سال جاری با توجه به میزان بارش‌ها به حدود 3 میلیون تن می‌رسد و افزایش برداشت را شاهد هستیم.

جبار کوچکی نژاد  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص واردات برنج در فصل برداشت، گفت: درمجلس نمایندگان شمال کشور به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص واردات برنج در فصل برداشت و رعایت قانون در این زمینه تذکراتی را دادند.

این نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میزان برداشت برنج در سال جاری با توجه به میزان بارش‌ها به حدود 3 میلیون تن می‌رسد و افزایش برداشت را شاهد هستیم، ادامه داد: اعتقاد ما این است که برای تامین نیاز کشور به برنج نیازی به واردات وجود ندارد و دولت باید در این زمینه قانون را رعایت کند.

 

زمین کشاورزی شالیزار برنج

 

وی با تاکید بر اینکه اگر دولت کشور را در شرایط خاص و جنگ اقتصادی می‌بیند و قصد دارد انبارهای کالاهای استراتژیک را پر کند می‌توانست بدون تبلیغات به منظور ذخیره اقداماتی در زمینه واردات برنج داشته باشد، عنوان کرد: برنج‌‎های ذخیره شده توسط دولت باید در صورت برهم خوردن تعادل بازار برنج‌های ذخیره شده را توزیع کند.

صدا و سیما تخلف دولت در زمینه واردات برنج را تبلیغ نکند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد صدا و سیما، گفت: صدا و سیما نباید عملکرد خلاف قانون دولت و جهاد کشاورزی در زمینه واردات برنج را به صورت رسمی مطح و اعلام می‌کرد واردات برنج آزاد شده، این اقدام تبلیغات مغایر قانون است.

دستگاه‌های نظارتی قوه قضائیه باید از قانون ممنوعیت واردات برنج محافظت و سازمان تعزیرات حکومتی به شدت با متخلفان برخورد کند

کوچکی نژاد با بیان اینکه در شرایطی که برداشت برنج برای کشاورزان با توجه به بارندگی‌ها چندین برابر شده نباید پیام‌های ناامید کننده به آنها داده شود، تصریح کرد: نمایندگان شمال کشور تذکرات لازم را در زمینه واردات برنج به وزیر جهاد کشاورزی می‌دهند، در قانون آمده است که تا سه ماه بعد از برداشت محصولات کشاورزی نباید اجازه واردات و توزیع داده شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی قوه قضائیه باید از قانون ممنوعیت واردات برنج محافظت و سازمان تعزیرات حکومتی به شدت با متخلفان برخورد کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:426224!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون