صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/13
0.0 (0)

حاجی بابایی:

برداشتن گام سوم برجام موجب تحقق اراده عملی اروپایی‌ها می‌شود

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر افزایش تلاش اروپایی‌ها برای احیا برجام به دلیل مقاومت ایران، گفت: برداشتن گام سوم کاهش تعهدات لازم است تا اراده عملی اروپایی‌های طرف برجام تحقق پیدا کند.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه راه پیروزی جمهوری اسلامی ایران مقاومت بود، گفت: ایران با برداشتن گام‌های اول و دوم کاهش تعهدات برجام و انهدام پهپاد آمریکایی به نتایج پیروز بخشی دست یافت و در حال حاضر هم راهی جز برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجام نیست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما باید سانتریفیوژها را راه اندازی و درصد غنی سازی تا زمانی که آمریکا بر مواضع خود علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد، افزایش دهیم.

وی معتقد است: کسانی در کشور دنبال این هستند تا کار را به نوعی پیش ببرند که مقاومت جواب ندهد یا پیروزی‌ها به حساب مقاومت گذاشته نشود، از این رو باب مذاکره و برخی از مسائل را باز کردند اما ما تنها یک راه داریم و آن مقاومت است.

حاجی بابایی تاکید کرد: در صورتی که دولتمردان آمریکا از مواضع خود عقب نشینی کنند، راه برای اتخاذ راهبردهای دیگر باز می‌شود. جمهوری اسلامی ایران تنها به دنبال فروش نفت و دریافت منابع مالی حاصل از آن است لذا درخواست ما پیچیده و غیرقابل اجرا نیست.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها توان و اراده احیا برجام را ندارند مگر آنکه با آمریکا اجماع کنند اما این اتفاق قطعا بعد از برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجام انجام خواهد گرفت زیرا به نظر می‌رسد دولتمردان آمریکا در برابر مقاومت جمهوری اسلامی ایران از خود انعطاف نشان دهند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428536!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین