صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/15
0.0 (0)

سلیمی:

برداشتن گام سوم اقدامی متقابل با بدعهدی‌ اروپا است

نماینده سمیرم در مجلس اعتقاد دارد برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجام از سوی ایران اقدامی متقابل در راستای بدعهدی کشورهای حاضر در این توافقنامه است.

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص فرارسیدن زمان اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی کشورمان در مقابل بدعهدی های طرف های حاضر در این توافقنامه، گفت: جمهوری اسلامی ایران علی رغم اینکه طبق مفاد برجام می توانست با خروج ایالات متحده از برجام به تعهداتش عمل نکند اما با حسن نیست و صبر استراتژیک در توافقنامه مذکور باقی ماند.

اروپایی ها در مقابل اقدامات یکجانبه آمریکا صرفا موضع گیری های سیاسی خنثی انجام دادند

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: نباید فراموش کرد که اروپایی ها از زمانی که آمریکا از برجام خارج شد و تحریم هایی جدیدی علیه ایران اعمال کرد به هیچ عنوان اقدام متقابلی انجام ندادند و صرفا موضع گیری های سیاسی خنثی انجام دادند.

وی ادامه داد: امروزه کشورهای اروپایی حاضر در برجام باید پاسخ دهند طبق قوانین بین المللی مگر می شود توافقنامه چندجانبه فقط از سوی یک کشور اجرایی شود و دیگر کشورها فقط نظاره گر باشند که اکنون از ایران انتظار دارند همچنان تعهداتش را به طور کامل اجرایی کند.

اصغر سلیمی

جمهوری اسلامی با حسن نیت به اروپایی ها برای جبران کاشتی های برجامی  مهلت داده است

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: جمهوری اسلامی بر اساس مفاد برجام و با حسن نیت به اروپایی ها مهلت داد تا تعهدات برجامی و مسائل دیگری خارج از توافقنامه را عملیاتی کنند اما غربی ها همواره از این امر سرباز زدند که بر این اساس کشورمان نیز گام های کاهش اجرای تعهداتش هسته ای را برداشت.

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین با توجه به اینکه اروپایی ها صرفا درصدد وقت کشی و طولانی کردن روند مذاکرات هستند، گام سوم برجام نیز از سوی کشورمان مستحکم تر از گام های دیگر برداشته خواهد شد اما اگر طرف های برجامی به تعهداتشان عمل کنند طبق گفته مسئولان عالی رتبه دولت، کشورمان مجددا به سطح تعهدات قبلی بازخواهد گشت./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428742!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین