صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/20
0.0 (0)

همتی با یادآوری فرا رسیدن عید قربان:

برای پیشگیری از ابتلا به تب کریمه رعایت نکات بهداشتی در ذبح دام جدی گرفته شود

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با توجه به افزایش ذبح دام در عید قربان از مردم خواستار رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو شد.

 احمد همتی در  گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درمورد هشدار وزارت بهداشت درباره " تب کریمه کنگو" در آستانه عید قربان، گفت: تب کریمه بیماری ویروسی، مشترک بین انسان و حیوان و بومی بوده و مردم باید  به دلیل افزایش ذبح در عید سعید قربان بیش از پیش خطر ابتلا به این بیماری را جدی بگیرند.

برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری از ذبح دام در خارج از کشتارگاه‌ها خودداری شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری از ذبح دام در خارج از کشتارگاه‌ها و منازل خودداری کنند، افزود: خرید دام قربانی باید از طریق میادین مجاز انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: افرادی که با ذبح دام سر ‌و‌ کار دارند باید نکات بهداشتی را رعایت و از دستکش و لباس مناسب استفاده کنند تا به بیماری تب کریمه مبتلا نشوند.

ابتلای بیش از 44 نفر به بیماری تب کریمه

وی با یادآوری ابتلای بیش از 44 نفر به این بیماری، ادامه داد: البته 3 تا 4 مورد مرگ و میر داشتیم؛ این بیماری از طریق گزش دام توسط کنه آلوده و همچنین تماس با ترشحات بدن حیوان آلوده منتقل می‌شود.

بیماری درمان قطعی ندارد

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو درمان قطعی ندارد، گفت: برخی بیماری ها مشترک انسان و دام هستند و نیاز است نه تنها برای ابتلا به این بیماری بلکه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های مشترک رعایت نکات بهداشتی جدی گرفته شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425222!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین