صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/02/11
0.0 (0)

کوسه غراوی:

برای داوطلبان کنکور 98 در استان گلستان سهمیه ای ویژه درنظر گرفته شود

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان گفت: با توجه به سیل اخیر و نبود شرایط لازم برای داوطلبان کنکور 98 در استان گلستان، سهمیه ای ویژه برای ورود به دانشگاه برای داوطلبان این استان درنظر گرفته شود.

شهرام کوسه‌غراوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص وضعیت مدارس در مناطق سیل زده استان گلستان با توجه به اتمام رسیدن تعطیلات نوروزی و بازگشایی مدارس گفت: آنچه در خصوص وضعیت مدارس مناطق سیل زده در استان گلستان علی الخصوص مناطقی را آب فرا گرفته، از مدیرکل آموزش و پرورش استان استعلام شده، تصمیم بر تعطیلی مدارس تا 24 فروردین ماه سال جاری بود؛ چراکه  امکان برگزاری کلاس درس در آن مناطق به هیچ وجه وجود ندارد.

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برخی از مناطق استان گلستان بر اثر رانش زمین متاسفانه بسیاری از مدارس تخریب شده و با آسیب های جدی مواجه شدند که علاوه بر آن، امکان خروج از خانه برای خانواده ها و افراد وجود ندارد که بتوانند در مدرسه حاضر شوند.

امکان تحصیل در مناطقی که آب فرا گرفته وجود ندارد

داوطلبان ورود به دانشگاه، باید مورد دلجویی قرار گیرند و برای آنها سهمیه ای ویژه قرار دهند

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: در حال حاضر، دانش آموزان و داوطلبان ورود به دانشگاه، باید مورد دلجویی قرار گیرند و برای آنها سهمیه ای ویژه قرار دهند، چرا که امکان تحصیل و خواندن دروس برای آنها فراهم نیست و علاوه بر آنها کتابخانه ها و مکان هایی که برای مطالعه و خواندن دروس وجود داشت، به دلیل سیل اخیر، دچار سیل زدگی شده اند.

وی بیان کرد: همانگونه که برای مردم کرمانشاه و مناطق زلزله زده سهمیه ای ویژه برای داوطبان کنکور در این مناطق درنظر گرفته شد؛ بنابراین انتظار می رود که برای مناطق سیل زده استان گلستان این سهمیه نیز در نظر گرفته شود و حق آنها ضایع نشود.

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر، مناطقی را که آب  فرا گرفته، امکان تشکیل کلاس درس وجود ندارد، اما در مناطقی که دچار رانش زمین شده اند ، امکان تشکیل کلاس درس در کانس ها و چادرها وجود دارد، بنابراین آموزش و پرورش وظیفه دارد که از تمام توان خود در جهت تسریع در روند تشکیل کلاس های درس استفاده کند تا دانش آموزان و داوطلبان کنکور در استان گلستان بیش از پیش متضرر نشوند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:405190!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون