صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/13
0.0 (0)

عباسی مطرح کرد:

با اجرایی شدن گام سوم، بسیاری از موارد قانونی که حق ایران است عملیاتی می شوند

عضو هئیت رئیسه مجلس معتقد است با توجه به اینکه اروپایی ها در مسئله برجام به تعهدات خود عمل نکردند،بایستی گام سوم تعهدات برجام از سوی کشورمان محکم برداشته شود.

اسدالله عباسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به بدعهدی اروپایی ها نسبت به مسئله برجام و همچنین ضرورت اجرایی گام سوم تعهدات اشاره و اظهار داشت: ما نبایستی در بحث مطالبات و منافع کشورمنعطف باشیم لذا دراین راستا باید محکم و استوارایستادگی کرد.

اتحادیه اروپا به تعهدات خود در مسئله برجام پایبند نبود

وی در ادامه افزود: پس از اینکه آمریکا از برجام خارج شده بود،اتحادیه اروپا تعهداتی را نسبت به این قضیه داده بود که به هیچ کدام از این تعهدات پایبند نبوده است و در واقع ما را به گونه ای سرگرم کردند.

اروپایی ها آمریکا را نسبت به تحریم ها علیه ایران همراهی کردند

عضو هئیت رئیسه مجلس تصریح کرد: اروپایی ها اززمان تعهدات خود دربرجام تا الان هیچ کدام از وعده های خود را اجرایی نکردند بلکه آمریکا را نسبت به تحریم ها علیه ایران همراهی کردند وقتی که ما اینچنین رفتارهایی را ازاروپایی ها مشاهده می کنیم اگرچه در گذشته هم رفتارهای اروپایی برای ملت ایران ثابت شده بود،دیگر ضرورتی ندارد که ما بخواهیم مجددا با آنها کنار بیاییم یا اینکه به توافق برسیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم به لزوم اجرایی شدن تعهدات گام سوم در صورت اجرایی نشدن تعهدات اروپایی ها اشاره کرد و گفت: اگر اروپایی ها نسبت به تعهدات خود در برجام که تاکنون به آن پایبند نبوده اند،حرکتی را انجام ندهند ما باید گام سوم را محکم برداریم و در آن بسیاری از موارد قانونی که حق جمهوری اسلامی ایران است را عملیاتی کنیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428612!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین