صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
0.0 (0)

‌قاضی زاده هاشمی در تشریح عملکرد فراکسیون"اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا":

باید در حوزه قانونگذاری، با آمریکا مقابله به مثل کنیم

رئیس فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا گفت: یک کارمجلسی ، طراحی و قانونگذاری در سطح برطرف کردن تهدیدات آمریکا و مقابله به مثل کردن است یعنی در جایی است که آمریکایی ها تهدید می کنند و ما رفع تهدید می کنیم یا اینکه چنانچه عملی انجام دادند ، در حوزه قانونگذاری عمل متقابل را انجام دهیم .

امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در تشریح عملکرد فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا گفت: عید امسال مقام معظم رهبری تذکری به مجلس درباره سطح مقابله با نظام قانونگذاری آمریکا دادند که برای ما مسئله آفرینی می‌کنند و پیشنهاداتی می‌برند و مصوباتی علیه ایران وضع می‌کنند به عنوان مثال اخیرا مصوبه‌ای داشتند که دولت آمریکا به اموال ایران در لوگزامبورگ متعرض بشود و امثال اینها، حضرت آقا فرمودند که لازم است در همان سطح با موضوع برخورد شود.

نمایندگان می‌توانند در اقدامات جهانی و بین‌المللی در برخورد با فشار آمریکایی‌ها در حوزه‌های مختلف موثر باشند

باید در برابر تهدیدات آمریکا ، مقابله به مثل کرد

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: با جمعی از دوستان در مجلس که در این زمینه دغدغه‌مند بودند در راستای لبیک گفتن به ایشان این فراکسیون ایجاد و با همکاران همفکری شد که چه کارهایی می‌توان در مجلس انجام داد. یک کار مجلسی، طراحی و قانونگذاری در سطح برطرف کردن تهدیدات آمریکا یا مقابله به مثل کردن است یعنی در جایی است که آمریکایی‌ها می‌توانند برای کشور تهدیدی ایجاد کنند و ما آن را رفع تهدید می‌کنیم یا اینکه چنانچه عملی انجام دادند، در حوزه قانونگذاری عمل متقابل را انجام دهیم.

تشکر از سپاه برای اسقاط پهپاد  آمریکایی

رئیس فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا ادامه داد: کار دیگری که می‌توان انجام داد، کارهای نمادین است؛ به عنوان جایگاه رسمی ملی که نمایندگی ملت ایران را دارد یا مثل بیانیه‌ای که چندی پیش داده شد با موضوع تشکر از اقدامی که سپاه در راستای تصمیمات نظام در خلیج فارس برای توقیف کشتی انگلیسی انجام دادند و همچنین موضوع وضع عوارض بر تنگه هرمز از 12 طرحی بوده که انجام شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای فراکسیون برای مراسم سالگرد شهادت مسافران هواپیمایی که از سوی آمریکا در سال 67 ساقط شد، به بندرعباس رفته و در مراسم شرکت کردند؛ همچنین فراکسیون از عزیزانی که در اسقاط پهپاد آمریکایی نقش داشتند و یا از نیروی دریایی سپاه که در جمع‌آوری لاشه هواپیما نقش داشتند، تشکر کرد و اینها به عنوان کارهای نمادین فراکسیون بود.

اندیشمندان به کمک فراکسیون می‌آیند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سازماندهی حوزه اجرا از فعالیت‌های دیگر فراکسیون است، تصریح کرد: دستگاه‌های مختلفی که در روابط بین ایران و آمریکا در حال فعالیت هستند؛ اعم از اندیشمندان، گروه‌ها و NGOها در حیطه پیگیری اقدامات اجرایی در قالب "میز ایران" با یکدیگر هماهنگی و همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به دیپلماسی عمومی اظهار داشت: در حوزه دیپلماسی پارلمانی، نمایندگان می‌توانند در اقدامات جهانی و بین‌المللی در برخورد با فشار آمریکایی‌ها در حوزه‌های مختلف موثر باشند. درهر 4 حوزه ورود کردیم و در حوزه داخل مجلس، برای برگزاری برخی از دوره‌ها اقداماتی کردند و روابط آینده شناسی روابط ایران با غرب شکل بگیرد و تاکنون 12 طرح به مجلس ارائه و اعلام وصول شده و باید پیگیری کنیم تا گردش اینها در کمیسیون‌ها اتفاق بیفتد. بیانیه‌ها، اظهار نظرها، مصاحبه‌ها، شرکت در مراسم‌ها نیز از جمله اقدامات است.

به دنبال ایجاد روابط با پارلمان‌های 44 کشور تحریمی علیه آمریکا هستیم

قاضی زاده هاشمی گفت: در پیگیری مدیریت و ایجاد یک جبهه کارهایی با کمک امور بین الملل مجلس در حال انجام است که مجلس محوریتی  برای سازماندهی اقداماتی که باید در یک جبهه واحد در داخل کشور و با کمک دوستان بین‌المللی علیه آمریکایی‌ها اتفاق بیفتد یعنی یک میزی باید شکل بگیرد و آقای امیرعبداللهیان نیز اقداماتی انجام می‌دهند که از طرف فراکسیون در حال پیگیری است. در حوزه دیپلماسی عمومی نیز مقدماتی فراهم می‌کنیم تا با پارلمان‌های 44 کشور تحریمی ارتباط بگیریم و با شخصیت‌های مستقل جهانی و جریان مستقل رسانه‌ای جهانی ارتباط بگیریم چراکه برخی از چهره‌های مستقل در آمریکا یا کسانی که در حکومت آمریکا هستند اما با سیاست‌های آمریکا مخالف هستند، می‌خواهیم در ارتباط باشیم که البته مقدمات اینها کمی طولانی‌تر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص موفقیت‌های این فراکسیون اظهار داشت: به نظر بنده سرعت حرکت خوبی در فراکسیون داریم و استقبال خوبی نیز شده و دانشمندان و اندیشمندان بیرونی نیز کمک می‌کنند به عنوان مثال طرحی به عنوان اخذ عوارض که از طرف یکی از دوستان در اندیشکده‌های بیرونی آن را تهیه کردند و بحث‌های آن در حال انجام است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موجی در حال شکل‌گیری از طرف فراکسیون است اما باید ادامه‌دار و طولانی‌تر باشد و در مجالس آینده نیز ادامه داشته باشد و قدرتمندتر پیش رود تا آثار خود را کم کم نمایان کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425382!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون