صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/13
0.0 (0)

کوچکی‌نژاد:

باید به سمت دانشگاه‌های نسل سوم برویم

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: جامعه ما دیگر از مدارک تحصیلی اشباع شده و بهتر است به سمت دانشگاه‌های کاربردی و افزایش مهارت دانشجویان حرکت کنیم.

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر اینکه تعداد داوطلبان کنکور کاهش یافته و صندلی دانشگاه ها خالی مانده است، گفت: علت اصلی این مسئله آن است که جامعه ما دیگر از مدارک تحصیلی اشباع شده است و آنقدر فارغ التحصیل بیکار داریم که دیگر جوانان آنطور که باید و شاید و مانند گذشته تمایلی به ادامه تحصیل در دانشگاه ندارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در واقع در شرایط فعلی اشتغال اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و جوانان به جای تحصیل در دانشگاه‌ها به دنبال آن هستند که کار مناسبی را برای خود پیدا کنند و مشغول به فعالیت در بازار کار شوند.

بیش از ۶۰ درصد دانشجویان کشورمان از جامعه زنان هستند

وی افزود: بیش از ۶۰ درصد دانشجویان کشورمان از جامعه زنان هستند چرا که اغلب مردان در شرایط فعلی به دنبال آن هستند که با همان مدارک تحصیلی خود حتی دیپلم و فوق دیپلم به دنبال شغل بروند و کمتر گرایش به ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها دارند.

کوچکی‌نژاد اظهار داشت: همچنین برخی از رشته‌های دانشگاهی بازار کار کافی ندارند و در این شرایط جوانان ترجیح می‌دهند به جای آنکه فرصت زندگی خود را در دانشگاه‌ها بگذرانند و در نهایت مدارک تحصیلی در سطوح بالا چون فوق لیسانس و دکترا هم منجر به کسب اشتغال برای آنان نشود، پس از پایان تحصیلات خود در دبیرستان وارد بازار کار شوند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: در شرایط فعلی پیشنهاد بنده این است که دانشگاه های ما باید به سمت دانشگاه های نسل سوم به معنای دانشگاه‌های کارآفرین و کاربردی حرکت کنند که از این طریق مشکل اشتغال جوانان مرتفع می‌شود.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428519!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون