صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

477470 1399/11/26 21:00:00
0.0 (0)

بازدید کمیسیون اصل ۹۰ از زندان تهران بزرگ/ تاکید بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها

کمیسیون اصل نود ضمن بازدید کمیسیون اصل ۹۰ از زندان تهران بزرگ، مصمم است با کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و ساز و کارهایی از این قبیل بتواند بسیاری از مشکلات در زندان‌ها را حل کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون اصل نود مجلس به صورت سرزده از مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ بازدید کردند و بدون واسطه با تعدادی از زندانیان به گفت‌وگو پرداختند و پس از آن نیز نشستی را با مسئولان زندان برگزار کرده‌اند.

در بررسی میدانی اعضای کمیسیون اصل 90 مشکلاتی از قبیل کمبود امکانات رفاهی، دو برابر بودن جمعیت کیفری زندان‌ها نسبت به محیط زندان و همچنین عدم دسترسی برخی از زندانیان به سیستم قضایی که عموما کسی پیگیر احوالاتشان نبوده مشاهده می‌شد، ضمن اینکه براساس ماده 112 برنامه پنجم توسعه یکسری سامانه‌های الکترونیکی برای این حل موضوع پیش بینی شده بود که به نظر می‌رسد باید گسترده تر شود تا این زندانیان بتوانند از این طریق موارد و پرونده‌های خود را پیگیر باشند.

کمیسیون اصل نود به دنبال این است که با کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و ساز و کارهایی از این قبیل بتواند بسیاری از مشکلات را در بعد سازمان زندان‌ها حل کند.

نظرات کاربران

Parameter:477470!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون