صفحه اصلی » نظارت » اخبار نظارت
1399/07/16
0.0 (0)

بازدید مجمع نمایندگان تهران از رصدخانه شهری تهران

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: دسترسی نمایندگان به داده‌های آماری پایتخت با هدف اشرافیت بر اولویت های کلان شهر تهران و محلات جهت تصمیم‌گیری بهتر و پیگیری مسائل مهم پایتخت فراهم می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت نظارت مجلس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، جمعی از نمایندگان استان تهران صبح امروز (15 مهر ماه) از رصدخانه شهری شهرداری تهران بازدید کرده و طی نشستی با داده‌ها، اطلاعات، امکانات، نیازهای آن آشنا شدند.

سید نظام‌الدین موسوی در تشریح این بازدید گفت: با توجه به گزارشی که چند هفته گذشته، شهردار تهران در جلسه مجمع نمایندگان استان تهران مطرح کرد، گروهی از نمایندگان استان تهران بازدیدی را از رصد خانه شهری تهران داشتند، البته چند وقت پیش هم تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس نیز به این مرکز آمدند اما امروز فرصت شد تا از امکانات آن بازدید موسع تری صورت بگیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی ما در برنامه‌ریزی شهری و کشوری نبود آمار و اطلاعات موثق است، عنوان کرد: فقدان آمار پایه موجب می‌شود که در برنامه ریزی، بودجه‌ریزی و طرح‌های جامع، پروژه‌های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی دچار مشکل شویم. بنابراین پایه آماری که در رصد خانه شهری تهران ایجاد شده و مجموعه داده‌هایی که در این مرکز به صورت پویا در حال گردآوری است، کمک می‌کند تا مدیران شهری، مجموعه تصمیم‌گیران و تصمیم سازانی که برای شهر تهران برنامه‌ریزی میکنند، دید کلانی نسبت به موضوعات مختلف داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در رابطه با اهمیت دسترسی نمایندگان به داده‌ها و اطلاعات جمع آوری شده در رصدخانه شهری شهرداری تهران، افزود: نمایندگان تهران در مجلس هم نیاز دارند دید وسیع‌تری نسبت به موضوعات حوزه انتخابیه خودشان بر اساس آمار و اطلاعات موثق داشته باشند.

موسوی تصریح کرد: در این بازدید بعضی از آمارهای پایه توسط مدیران مجموعه رصدخانه شهری تهران ارائه و مقرر شد داشبردی توسط مسئولان این مرکز در اختیار نمایندگان تهران به صورت انفرادی و بر اساس نیازهایی که اعضای مجمع نمایندگان تهران دارند، داده شود تا دید وسیع تری نسبت به مسائل و موضوعات شهری داشته باشند و هم در پیگیری‌ها و نظارت های میدانی تهران بتوانند از این آمار و ارقام استفاده کرده و بر اولویت های کلان شهر تهران و محلات اشراف داشته باشند و بر اساس همان اولویت‌ها مسائل را پیگیری کنند. همچنین این آمارها موجب می‌شود نمایندگان در مباحث قانون‌گذاری نیز اشراف کامل‌تری نسبت به موضوعات شهری داشته باشند.

گفتنی است رصدخانه شهری تهران در محوطه برج میلاد قرار دارد و امکان رصد داده‌های شهری را به‌روی ماکت شهر تهران به‌صورت بصری و هوشمند فراهم می‌کند؛ /

نظرات کاربران

Parameter:463899!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون