صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/31
0.0 (0)

عابدی خبر داد:

بازدید رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بیمارستان تخصصی جانبازان اعصاب و روان نجف آباد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، از بازدید رئیس و اعضای کمیسیون متبوع خود از بیمارستان تخصصی جانبازان اعصاب و روان نجف آباد و مرکز توانبخشی جانبازان قطع نخاعی شهید مطهری اصفهان خبر داد.

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح جزئیات بازدید رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بیمارستان تخصصی جانبازان اعصاب و روان شهید رجایی نجف‌آباد اصفهان، گفت: این بازدید به منظور بررسی وضعیت بیمارستان‌، ملاقات و گفت‌و‌گو با جانبازان هشت سال دفاع مقدس در خصوص مسائل درمانی و توانبخشی انجام شود. 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی محدودیت‌های بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی را یکی از مشکلات اصلی جانبازان اعصاب و روان دانست و افزود: بیمارستان تخصصی جانبازان اعصاب و روان شهید رجایی با مشکلات بسیاری برای خودگردانی مواجه است از طرفی بیمه "دی" نیز توانایی کافی برای پوشش بیمه تکمیلی جانبازان را نداشته و مشکلات بسیاری برای آنها ایجاد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از مرکز توانبخشی جانبازان قطع نخاعی شهید مطهری اصفهان، افزود: در این بازدید برخی از جانبازان و نمایندگان آنها نیز حضور داشتند و به بیان مشکلات خود در حوزه خدمات درمانی و بهداشتی پرداختند. 

وی با بیان اینکه عدم توانایی حرکتی جانبازان قطع نخاعی باعث شده به ویلچر نیازمند باشد، گفت: متاسفانه عدم استفاده از امکانات مدرن توانبخشی و عدم توانایی تامین ویلچر مورد نیاز جهت جایگزینی با ویلچر‌های فرسوده، مشکلاتی را برای جانبازان ایجاد کرده است.

عابدی با اشاره به عدم توانایی بیمه "دی" برای پرداخت بدهی‌های خود، تصریح کرد: ضعف بیمه دی در پرداخت بدهی‌های خود باعث شده جانبازان در مراکز درمانی و بهداشتی به سختی پذیرش شوند، چرا که بیمه‌ دی توانایی کافی برای پوشش هزینه‌های درمانی این افراد را ندارد، طرح این موضوع غم انگیز به شدت اعضای کمیسیون بهداشت ودرمان را تحت تاثیر قرار داد. 

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، خاطرنشان کرد: در این بازدید رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل جانبازان قرار گرفتند، در همین راستا مقرر شد از مسئولان مربوطه و نمایندگان جانبازان برای حضور در کمیسیون دعوت کنیم و مسائل و مشکلات آنها را پیگیری کنیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:430692!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون